Domov HOKEJ Desivé momenty Konráda

Desivé momenty Konráda

Slovenský hokejový brankár Branislav Konrád dostal vo štvrtkovom prípravnom zápase Olomouca s Hradcom Králové zásah korčuľou do krku. Následne absolvoval v noci na piatok úspešnú operáciu a je v stabilizovanom stave.

Branislav Konrád bol pred dvomi týždňami hlavným stavebným kameňom na ceste slovenského národného tímu na Zimné olympijské hry v Pekingu 2022. V olympijskej kvalifikácii odchytal všetky zápasy skupiny D, ktorú slovenskí hokejisti vyhrali. Následne sa presunul do klubu, kde sa s tímom HC Olomouc pripravoval na začiatok extraligovej sezóny.

V prípravnom zápase proti Hradcu Králové mu však išlo o život. Reprezentačný brankár Slovenska podľa vyhlásenia klubu utrpel hlbokú reznú ranu, no nebola zasiahnutá žiadna tepna ani žila.

„Do konca zápasu zostávalo necelých osem minút, keď Petr Koukal nechtiac zasiahol Konráda do krku. Olomoucký brankár sa okamžite vybral na striedačku, kde sa položil na zem. Nevyzeralo to príliš dobre a oba tímy sa počas ticha, ktoré zavládlo na štadióne, dohodli na predčasnom konci zápasu. Zo štadióna po niekoľkých minútach odviezli Konráda na nosidlách, divákov upokojil zdvihnutým prstom,“ informoval portál hokej.cz.

Už v nedeľu priniesol klub aj odkaz zraneného slovenského gólmana všetkým fanúšikom. „Veľmi ďakujem všetkým fanúšikom za podporu a pozitivné správy. Aj vďaka tomu sa cítim už o trochu lepšie a dúfam, že sa všetci čo najskôr uvidíme na štadióne,“ zneli prvé slová Kondárda smerom k fanúšikom.

ano, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tatar si otvoril gólové konto ako „diabol“

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar si hneď pri premiére v drese New Jersey Devils otvo…