Domov TENIS Djokovič doma titul nezískal

Djokovič doma titul nezískal

V snahe o reparát za spackaný turnaj v Monte Carle svetová tenisová jednotka neuspela. Na svojom obľúbenom turnaji v rodnom meste skončil Novak Djokovič na rakete Rusa Karaceva pred bránami finále. V semifinále turnaja ATP v Belehrade ho nasadená trojka zdolala v troch setoch 5:7, 6:4, 4:6.

Po minulotýždňovom sklamaní na antukovom turnaji v Monte Carle, kde Djokovič vypadol už v osemfinále, keď nestačil na Brita Daniela Ewansa, sa Srb pobral domov ladiť formu na turnaji v rodnom meste.

V Belehrade to vyzeralo so svetovou jednotkou celkom dobre, veď svojim prvým súperom Kwon Soonwoovi a Kecmanovičovi dovoli uhrať len po štyri gemy. V semifinále však kurt patril jeho súperovi.

Ruský tenista Aslan Karacev uchmatol prvý set a to napriek tomu, že Djokovič v ňom viedol už 3:0. V druhom sete síce domáci tenista otočil z 2:4 na 6:4, no v koncovke rozhodujúceho dejstva mal navrch Karacev, ktorý odplatil Nolemu prehru zo semifinále grandslamového Australian Open v Melbourne.

Zápas v Belehrade trval 3 hodiny a 25 minút a víťaz v ňom odvrátil 23 z 28 brejkbalov súpera. „Rozhodne to je najväčšie víťazstvo mojej kariéry, zdolal som svetovú jednotku. Som naozaj šťastný, na kurte som odovzdal všetko. Bol to dlhý súboj a som spokojný s mojím výkonom,“ povedal 27-ročný Rus pre portál ATP.

„Nik nerád prehráva doma, bolí to, som sklamaný a necítim sa momentálne práve najlepšie. Musím však pogratulovať Karacevovi, ktorý hral veľmi odvážne a predviedol skvelý výkon. Na druhej strane, ja som hral dosť slabo a len vďaka publiku som vyhral druhý set. V tom treťom, bol skrátka lepší,“ sypal si popol na hlavu Nole.

Karacev napokon vo finále úspešný nebol. Talian Matteo Berrettini, nasadená dvojka turnaja, ho zdolal 6:1, 3:6, 7:6.

Chce sa slobodne rozhodnúť

Na turnaji v Belehrade padla reč aj na vakcináciu. Proti povinnosti dať sa zaočkovať sa už svetová jednotka v minulosti postavila. „Stále podporujem slobodu voľby. Moje rozhodnutie si nechám pre seba, je to osobná vec.

Nechcem, aby ma označovali ako niekoho, kto je za alebo proti očkovaniu. Dúfam však, že očkovanie nebude nutné pre účasť na turnajoch,“ citovala Djokoviča agentúra AFP.

sam, foto: TASR/AP