Domov TENIS Djokovič dostal vo Viedni výprask od Sonega

Djokovič dostal vo Viedni výprask od Sonega

Štvrťfinále na tenisovom turnaji ATP vo Viedni prinieslo viacero prekvapení na úkor favoritov vrátane toho najväčšieho – hladkú prehru svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča s Talianom Lorenzom Sonegom 2:6, 1:6.

Taliansky tenista Lorenzo Sonego na turnaji v rakúskej metropole prehral vo finále kvalifikácie, no do hlavnej súťaže sa dostal, a to po tom, čo sa odhlásil Diego Schwartzmana.

Napriek tomu sa 25-ročný Talian dostal až do finále turnaja. Na ceste do neho najviac zaujala jeho výhra nad svetovou jednotkou.

Odstrelený Djokovič splnil misiu

Viac ako prehra Djokoviča šokuje skutočnosť, že najvyššie nasadený hráč získal v štvrťfinále so Sonegom iba tri hry.

„Z kurtu ma jednoducho odstrelil. Bol lepší v každom hľadisku a z mojej strany to bol dosť zlý zápas, kým od neho úžasný. Taký výsledok si zaslúžil,“ vystrúhal Djokovič poklonu na adresu súpera.

Srbský tenista však vo Viedni splnil misiu, s ktorou do Rakúska cestoval. Získal totiž body potrebné na to, aby sa stal šiestykrát v kariére koncoročnou svetovou jednotkou a vyrovnal rekord Američana Petea Samprasa.

„Prišiel som sem získať nejaké body a zaistiť si pozíciu svetovej jednotky na konci roka. S výsledkom som sa naprosto zmieril, som v pohode a už sa teším na ďalšiu kapitolu,“ pokračoval zverenec slovenského kouča Mariána Vajdu.

Spomenutou ďalšou kapitolou bude v druhej polovici novembra Turnaj majstrov v Londýne, ktorý v minulosti ovládol už päťkrát.

Pred sebou má tiež ďalšiu métu – ak sa na čele rebríčka ATP udrží do marca, prekoná rekord Švajčiara Rogera Federera. Ten na čele hodnotenia strávil 310 týždňov.

Skvelý turnaj nezakončil víťazne

Lorenzo Sonego ako 42. hráč sveta po vyradení favorita žiaril. „Je to najväčší triumf v mojej doterajšej kariére. Novak je najlepší hráč na svete. Dnes som hral veľmi dobre a podarilo sa mi ho zdolať. Je to niečo neskutočné, nádherné,“ povedal po súboji.

„Neviem, či Djokovič hral zle, za seba však môžem povedať, že je to veľmi dôležtá skúsenosť,“ dodal.

Sonego to bez straty setu dotiahol až do finále turnaja, kde však nestačil na ruského tenist u Andreja Rubleva, ktorému podľahol dvakrát 4:6.

mm, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…