Domov TENIS Djokovič OH nezvládol

Djokovič OH nezvládol

Srbský tenista Novak Djokovič si v Tokiu nesplnil sen o olympijskom titule a ohrozená je aj jeho účasť na US Open. Šanca získať Golden Slam sa mu už rozplynula, ak by chýbal na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny, nemohol by zabojovať ani o kalendárny Grand Slam, ktorý naposledy získal Austrálčan Rod Laver v roku 1969.

Djokovič chcel ako prvý muž vyhrať v jednom roku všetky podujatia „veľkej štvorky“ i OH. V histórii sa tento kúsok podaril jedine Nemke Steffi Grafovej v roku 1988.

Z japonskej metropoly odchádzal líder svetového rebríčka bez medaily, po dvoch semifinálových neúspechoch prehral v stretnutí o singlový bronz so Španielom Pablom Carrenom Bustom 4:6, 7:6 (6), 3:6.

Na zápas o tretie miesto v mixe ani nenastúpil a s krajankou Ninou Stojanovičovou nezabojovali proti Austrálčanom Ashleigh Bartyovej a Johnovi Peersovi. Ako dôvod uviedol zranenie ľavého ramena a vyčerpanosť.

Najlepším výsledkom Djokoviča pod piatimi kruhmi tak zostáva bronz z Pekingu 2008. Vo veku 34 rokov však ešte nepomýšľa na ukončenie kariéry a o vytúžený titul sa chystá zabojovať aj o tri roky v Paríži:

„Viem, že sa vrátim, aj v Paríži chcem reprezentovať moju krajinu v snahe získať medaily. Je mi ľúto, že som sklamal mnoho fanúšikov v Srbsku, ale taký je šport. Urobil som maximum, už som nemal veľa síl, všetky som nechal na dvorci.“

ano, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…