Domov TENIS Djokovič sa chce do Melbourne vrátiť

Djokovič sa chce do Melbourne vrátiť

Riaditeľ tenisového Australian Open Craig Tiley tvrdí, že Novak Djokovič sa chce v roku 2023 vrátiť do dejiska grandslamového turnaja v Melbourne. Srbský tenista predminulú nedeľu neuspel na federálnom súde s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré predtým nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke.

Lídra svetového rebríčka deportovali z krajiny a nemôže tak obhajovať titul v mužskej dvojhre. Djokovičovi, ktorý nie je zaočkovaný proti koronavírusu, hrozí po deportácii trojročný zákaz vstupu do Austrálie.

Austrálsky premiér Scott Morrison však už v čase rozhodnutia o vyhostení naznačil, že Djokovič by sa mohol za splnenia určitých podmienok do krajiny vrátiť aj skôr.

Tiley v rozhovore pre ABC uviedol, že Srb sa hodlá vrátiť do Melbourne v roku 2023. „Jeho zámerom bude štartovať na budúcoročnom Australian Open. Je mužská svetová jednotka a úvodný grandslam sezóny miluje, veď ho vyhral deväťkrát,“ povedal riaditeľ turnaja.

Premiér štátu Viktória Daniel Andrews však zdôraznil, že Djokoviča na turnaji privítajú iba v prípade, ak sa nechá zaočkovať: „Rafa Nadal to dobre vystihol.

Keby Novak Djokovič siahol po vakcíne a nechal sa zaočkovať tak ako väčšina hráčov, mohol sa vyhnúť problémom. Možno si ten chlapík myslel, že má vyššie postavenie ako celý turnaj, ale nie je tomu tak.

Preto je tohtoročný Australian Open bez svetovej jednotky a zatiaľ je napriek absencii Djokoviča veľmi úspešný,“ povedal Andrews.

sam, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič s historickou tisíckou a titulom z Ríma

Srbský tenista Novak Djokovič si pripísal prvé turnajové prvenstvo v roku 2022, vo finále …