Domov INÉ Bojové športy VIDEO: Dlhoočakávaný súboj MMA skončil fiaskom

VIDEO: Dlhoočakávaný súboj MMA skončil fiaskom

Zápas MMA (zmiešané bojové umenia) o titul šampióna organizácie UFC v ľahkej váhe medzi extravagantným Írom Conorom McGregorom o Rusom Chabibom Nurmagomedovom, ktorý je označovaný aj za najväčší zápas histórie UFC, skončil podľa očakávaní víťazstvom ruského obhajcu, avšak jeho záver nemá so športom veľa spoločného.

Conor McGregor, ktorý je známy svojím extravagantným životným štýlom, ktorý zahŕňa kontroverzné predvádzanie sa a nelichotivé veľkohubé vyjadrenia na stranu súperov, ťahal od začiatku súboja za kratší koniec.

Ír vydržal agresívnemu Rusovi čeliť 3 celé päťminútové kolá. V tom štvrtom (plánovaných bolo 5) však padol. Nurmagomedov veľmi šikovne použil škrtiacu techniku (rear naked choke) a zovretému Írovi neostávalo nič iné len „odklepať“, na čo rozhodca okamžite ukončil zápas.

Conor McGregor si pripísal 4. porážku vo svojej kariére. Naopak Nurmagomedov ostal naďalej neporazený, pričom zvíťazil už v 27 zápasoch, čo je v histórii MMA najdlhšia séria bez prehry.

Paradoxne, pri pohľade na bankové konto sa viac zalesknú oči porazeného. McGregor zinkasoval za súboj 3 milióny dolárov, zatiaľ čo jeho súper len 2.

Škandál pošpinil večer

Vyše 20-tisícový dav v Las Vegas bol okrem kvalitného zápasu aj svedkom nechutného vyvrcholenia. Pokrikovanie na oboch kohútov najskôr nezvládol šampión Nurmagomedov, ktorý napriek snahe ochranky preskočil klietku a zaútočil na členov McGregorovho tímu, čo v hľadisku spustilo hromadnú bitku medzi dvomi tábormi podporovateľov.

McGregorovi zabránili v opustení klietky členovia Nurmagomedovho tímu, čo vyprovokovalo Írovu ľavačku k útoku, na čo dostal aj on pár rán.

Okrem toho, že tento incident pošpinil celý večer a aj Nurmagomedovo fantastické víťazstvo, bude mať dohru aj za „zeleným stolom“. Šéf UFC totiž povedal, že ruský zápasník by mohol prísť aj o opasok.


Záver súboja McGregora a Nurmagomedova

max, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …