Domov BASKETBAL Dončič s lukratívnou zmluvou

Dončič s lukratívnou zmluvou

Slovinský basketbalista Luka Dončič podpísal so svojím klubom NBA Dallas Mavericks novú zmluvu na päť rokov v celkovej hodnote 207 miliónov dolárov. Stalo sa tak krátko po jeho návrate z olympijských hier v Tokiu, kde však tesne na medailu nesiahol.

Ide o maximálne možné predĺženie po nováčikovskom kontrakte, potvrdil portál profiligy. „Dnes sa mi splnil sen. Basketbal mi dal už tak veľa, dostal som sa na krásne miesta. Som dojatý, že môžem zostať súčasťou Mavericks a užívať si priazeň fanúšikov.

Tiež s radosťou oznamujem vznik charitatívnej nadácie s mojím menom,“ uviedol Slovinec v oficiálnom komuniké ešte pred tlačovou konferenciou v Ľubľane, na ktorej sa zúčastnili majiteľ Dallasu Mark Cuban, generálny manažér Nico Harrison, tréner Jason Kidd aj nemecká klubová legenda Mavs Dirk Nowitzki.

Dvadsaťdvaročný Dončič doviedol svoju krajinu k štvrtému miestu na OH v Tokiu, keď sa vo svojej olympijskej premiére blysol 48 bodmi proti Argentíne. Šikovný rozohrávač pôsobí v NBA od roku 2018.

Vo vstupnom drafte 2018 si ho z tretieho miesta pôvodne vybrala Atlanta, ale na základe preddraftovej dohody ho vymenila do Dallasu. V prvom ročníku získal ocenenie pre najlepšieho nováčika.

Po troch sezónach v profilige má priemery 25,7 bodu, 8,4 doskoku a 7,7 asistencie na zápas. V play off odohral dosiaľ 13 duelov s priemerom 33,5 bodu na zápas.

ano, TASR, foto: FIBA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…