Domov FUTBAL Duel osemfinále LM v Manchestri je ohrozený

Duel osemfinále LM v Manchestri je ohrozený

Odvetné stretnutie osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 medzi anglickým tímom Manchester City a čerstvým španielskym šampiónom Realom Madrid sa možno neuskutoční v súlade so schváleným plánom na dokončenie európskych pohárových súťaží. Proti sú britské vládne nariadenia.

Zápas Manchester City verzus Real Madrid sa má uskutočniť v piatok 7. augusta na manchesterskom Etihad Stadium.

Karanténne opatrenia voči Španielom

V dôsledku výrazného nárastu nových prípadov koronavírusu v Španielsku však britská vláda túto krajinu v sobotu vyradila zo zoznamu bezpečných destinácií a zaviedla pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska dvojtýždňovú izoláciu.

Počnúc nedeľou 26. júla tak pre všetky osoby, ktoré pricestujú do Veľkej Británie zo Španielska platí povinná 14-dňová karanténa. To by teda znamenalo, že futbalisti „bieleho baletu“ by zápas naplánovaný na 7. augusta nemali ako stihnúť.

Citizens chcú výnimku

Európska futbalová únia (UEFA) situáciu pozorne monitoruje.

Ak by sa stretnutie Manchester City – Real Madrid nemohlo uskutočniť na anglickej pôde, podľa webu denníka AS by sa mohlo hrať v portugalskom Lisabone, kde sa následne uskutoční štvrťfinále, semifinále a finále tohtosezónnej edície kontinentálneho pohára číslo jeden.

Angličania, ktorí by takto prišli o výhodu domáceho prostredia, majú opačný názor. Podľa nich by sa duel mohol bez problémov odohrať v Manchestri, nakoľko táto športová udalosť by v súvislosti s karanténnym opatrením mohla dostať výnimku.

Prvý zápas spomenutej konfrontácie sa koncom februára v Madride skončil víťazstvom hostí 2:1.

max, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …