Domov FUTBAL El Clásico pre Real

El Clásico pre Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotnom El Clásicu v rámci 30. kola La Ligy nad FC Barcelona 2:1. Obhajca titulu sa po triumfe nad katalánskym rivalom vyšvihol aspoň na chvíľu na prvé miesto tabuľky.

Základ víťazstva v 246. najslávnejšom futbalovom derby položili hráči Realu v úvodnej 30-minútovke. Skóre otvorili v 14. minúte po rýchlej akcii, pri ktorej „zaspala“ ľavá strana barcelonskej defenzívy. Tá nechala Vazquezovi dostatok času a priestoru na prihrávku Benzemovi, ktorý sa presadil elegantnou pätičkou k bližšej žrdi – 1:0.

V 28. minúte hostia inkasovali druhýkrát. Po Kroosovom priamom kope aj s prispením dvoch šťastných odrazov skončila lopta v bráne – 2:0. Vo vzduchu o chvíľu visel aj tretí gól „bieleho baletu“, keď po rýchlom protiútoku Viniciusa napálil do žrde Valverde.

Barcelona sa mohla vrátiť do hry v závere prvého polčasu. Messiho pokus skončil na brvne, z následného rohu trafil argentínsky útočník na zadnej žrdi iba Courtoisa.

Po hodine hry sa už hostia radovali. K Minguezovi prenikla prihrávka z ľavej strany a volejom prekonal brankára Realu – 2:1. Dvojgólový náskok mohol Realu už onedlho vrátiť Vinicius, ktorého center si takmer zrazil do brány Araujo. Vyrovnať sa Barcelone skoro podarilo v 83. minúte zásluhou Albu, ale skóre sa nezmenilo a hostia neuspeli ani so žiadosťou o jedenástku po zákroku Mendyho.

Pred Barcelonou majú zverenci trénera Zinedina Zidana jednobodový náskok. Vďaka lepšiemu skóre vzájomných duelov sa „biely balet“ dostal na chvíľu aj na čelo ligovej tabuľky, avšak len do nedele, keď ho vďaka remíze s Betisom preskočil mestský rival Atlético.

ano, TASR, foto: TASR/AP