Domov INÉ ROZHOVORY Erik Vlček je klenot medzi kanoistami

Erik Vlček je klenot medzi kanoistami

Rýchlostný kanoista Erik Vlček počas neformálnej TB po príchode strieborných kanoistov z posádky K4 z OH 2016 v Riu de Janeiro. Bratislava, 25. august 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

Kanoista Erik Vlček patrí nielen medzi našich najskúsenejších reprezentantov, ale aj najlepších. Štartoval už na piatich olympijských hrách, z ktorých priniesol dve striebra a jeden bronz. Jeho najbližším cieľom je štartovať na OH 2020 v Tokiu. V januári zvíťazil v ankete o najlepšieho kanoistu. Túto anketu vyhral po deviatykrát.

Podarí sa vám napriek vyššiemu veku udržať dobrú formu až do ďalšej olympiády?
Stále cítim, že mám rezervy a že sa môžem zlepšovať. Ťažko povedať, kde je tá hranica. Musíme si to rozumne naplánovať. Pre nás bude najdôležitejší rok 2019, keď sa na MS v Szegede bude bojovať o miestenky na OH.

Štartovali ste na piatich olympijských hrách. Na ktorú najradšej spomínate?
Najväčší dojem na mňa urobila prvá moja prvá olympiáda v Sydney 2000. Nevedel som, čo ma na olympiáde čaká. Sydney bolo nádherne, škoda len, že sme to nedotiahli do medailového umiestnenia. Samozrejme na medailové umiestnenia v Aténach, Pekingu a v Riu de Janiero sa nezabúda.

Šestnásť rokov sa držíte medzi elitou. Ako sa to dá dosiahnuť?
Denno denne je potrebné s týmto športom žiť. Kanoistiku mám veľmi rád a bez nej si neviem svoj život predstaviť. Vždy som si určil určitú métu, za ktorou som išiel. Nikdy som netrpel syndrómom vyhorenia.

Bolo by skvelé ukončiť úspešnú kariéru na OH v Tokiu?
Je to ešte veľmi ďaleko. V roku 2019 si najprv musíme vyjazdiť miestenku a potom načasovať formu tak, aby sme na OH boli opäť úspešní. Bola by to skvelá bodka za kariérou.

SZ0217_dočítate

Juraj Valko, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ROZHOVORY
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Nominačné preteky rozhodli o zložení reprezentácie: Martikán opäť chýba

Dvojnásobný olympijský šampión vo vodnom slalome Michal Martikán sa už druhý rok po sebe n…