Domov AUTO - MOTO F1: Verstappen zvíťazil na premiérovej VC Miami

F1: Verstappen zvíťazil na premiérovej VC Miami

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull triumfoval na premiérovej Veľkej cene Miami, piatych pretekoch seriálu F1. Druhý finišoval Monačan Charles Leclerc z Ferrari, ktorého na stupni víťazov doplnil tímový kolega Španiel Carlos Sainz.

Verstappen, ktorý štartoval z 3. miesta, víťazstvom nadviazal na predošlý úspešný víkend, keď na VC Emilia Romagna získal plný počet 34 bodov. Rovnako stopercentný bol aj v USA, keď k 25 bodom za víťazstvo pridal aj bod za najrýchlejšie kolo.

V Miami dosiahol 3. víťazstvo v sezóne a 23. v kariére. Na čele priebežného poradia naďalej ostáva Leclerc, ktorého náskok sa zmenšil o 8 bodov na súčasných 19 (104:85).

Ďalší 100-percentný víkend Verstappena

Leclerc si na úvodných metroch postrážil prvú priečku, výborne však odštartoval Verstappen, ktorý sa okamžite posunul pred Sainza na 2. miesto.

Hamilton, ktorý obsadil v kvalifikácii 6. miesto, sa nevydareným štartom prepadol na hranicu prvej desiatky. Jazdci na popredných priečkach si v úvode pretekov držali pozície.

V 9. kole Verstappen využil drobné zaváhanie Leclerca počas výjazdu zo zákruty a dostal sa na líderskú pozíciu. Po prvých boxoch sa poradie na čele ustálilo v zložení Verstappen – Leclerc – Sainz -Pérez.

Pomerne pokojný priebeh pretekov narušila kolízia Gaslyho s Norrisom, ktorý sa po kontakte roztočil, vrazil do bariéry a v pretekoch skončil. Na trati ostalo veľa úlomkov z jeho monopostu a prišiel safety car.

Russell, ktorý bol v tom čase na 7. mieste, okamžite prezul a nasledovali ho aj ďalší. Po reštarte došlo k viacerým súbojom medzi Mercedesmi Russella a Hamiltona, pričom k zaujímavému dianiu sa schyľovalo aj v boji o víťazstvo.

K Verstappenovi sa výrazne priblížil Leclerc, ktorý na neho od 51. kola vyvíjal tlak, ale nie dostatočný na to, aby ho predbehol.

Verstappen si v záverečných kolách udržal približne dvojsekundový náskok, s ktorým Leclerc nedokázal nič spraviť. „Boli to fyzicky veľmi ťažké preteky.

Dôsledne sa však venujem príprave a dnes sa mi to vyplatilo. Som rád za ďalší stopercentný víkend, ale sezóna bude ešte dlhá,“ uviedol po pretekoch víťaz Max Verstappen. Sezóna F1 bude pokračovať o dva týždne, keď je na programe Veľká cena Španielska.

TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen má po VC Kanady už 46-bodový náskok na Péreza

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Kanady, deviatom podujatí …