Domov INÉ Zimné športy Fialková po generálke na Peking: „Dostávam sa do formy“

Fialková po generálke na Peking: „Dostávam sa do formy“

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková tesne pred olympijskými hrami v Pekingu zlepšuje svoju formu. V generálke pred ZOH si v talianskom Anterselve vylepšila svoje tohtosezónne maximum, keď v nedeľných pretekoch Svetového pohára (SP) s hromadným štartom skončila na 11. priečke.

Preteky ovládla domáca biatlonistka Dorothea Wiererová, na druhom mieste skončila Bieloruska Dzinara Alimbekavová s mankom 3,7 s, tretie miesto obsadila Francúzka Anais Chevalierová­‑Bouchetová s odstupom 11,6 s. Paulína Fialková prišla do cieľa so stratou 1:05,2 min.

Fialková nepatrí medzi 25 biatlonistiek, ktoré mali garantovanú účasť v pretekoch na základe umiestnenia vo Svetovom pohári, no dostala sa na štart na základe umiestnenia vo vytrvalostných pretekoch v Anterselve, v ktorých dosiahla 16. miesto.

Na prvej streľbe minula posledným výstrelom a na medzičase jej patrilo 18. miesto. Na druhej položke v ľahu svoj počin zopakovala a klesla o priečku nižšie.

Na prvej streľbe v stoji netrafila záverečné dve strely a zosunula sa na 22. miesto. Záverečnú položku konečne vyčistila a po streľbe jej patrila 13. pozícia. Na záverečnom bežeckom okruhu sa dokázala ešte o dve miesta posunúť vyššie.

Cíti sa dobre

Slovenská reprezentantka si v posledných pretekoch pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu vylepšila náladu. „Cítila som sa od rána dobre. Chyby na strelnici boli moje. Už som sa videla na trati a nemuseli prísť.

Mala som výborne pripravené lyže, nestálo ma toľko námahy súperky predbiehať. Cítim, že sa dostávam do formy. Dúfam, že beh ma teraz podrží a budem môcť pracovať na streľbe,“ povedala pre slovenskybiatlon.sk Paulína Fialková.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…