Domov INÉ Zimné športy Fialková pokračuje v zlepšených výkonoch

Fialková pokračuje v zlepšených výkonoch

Všetky tri slovenské biatlonové reprezentantky sa v rámci pretekov Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti prebojovali zo šprintu aj do nedeľnej stíhačky. Najviac sa darilo Paulíne Fialkovej, ktorá tak pokračuje v zlepšených výkonoch z olympiády v Pekingu.

Tretí najlepší výkon sezóny

Víťazkou sobotného šprintu SP v Kontiolahti sa stala nemecká biatlonistka Denise Herrmannová. V cieli mala náskok piatich sekúnd pred Nórkou Tiril Eckhoffovou. Tretia skončila s odstupom 5,2 s Švédka Stina Nilssonová.

Všetky tri minuli na strelnici po jednom terči. Z trojice Sloveniek sa najviac darilo Paulíne Fialkovej, ktorá obsadila 13. miesto s mankom 34,0 s. Na strelnici minula jeden terč v stoji.

Pri započítaní aj 10. miesta v stíhacích pretekoch na ZOH 2022 v Pekingu zaznamenala tretí najlepší výsledok v sezóne. Lepšia bola ešte v Anterselve v pretekoch s hromadným štartom, keď obsadila 11. pozíciu.

Jej sestra Ivona minula pri streľbe dvakrát v ľahu i v stoji a v cieli jej patrilo 56. miesto so stratou +2:36,1 min. Mária Remeňová netrafila dvakrát v ľahu a dobehla na 59. priečke s mankom +2:43,8. Všetky tri si zaistili účasť v nedeľných stíhacích pretekoch.

Spokojná s behom

Aj v nich bola zo Sloveniek najlepšia Paulína Fialková, i keď urobila na strelnici až štyri chyby. Na prvej strelnici urobila dve chyby a klesla na 18. miesto, čistou druhou položkou si však polepšila a posunula sa na 11. pozíciu.

Na prvej stojke dvakrát zaváhala a spadla o jedenásť miest, no napravila to vynikajúcim bežeckým výkonom a štvrtou čistou položkou. S bilanciou 2-0-2-0 finišovala napokon na dvanástej priečke (+1:30,2 min.) za víťaznou Nórkou Tiril Eckhoffovou, celkovo predviedla piaty najlepší bežecký výkon.

„Super som si dnes zapretekala, zmačkla sa a vydala zo seba bežecké maximum. Samozrejme, so streľbou nemôžem byť spokojná, ak by som neurobila štyri chyby na dvoch položkách, mohla som ten beh lepšie zúročiť.

Toto ma hnevá, ale na druhej strane musím byť vďačná aj za to, že som mala piaty bežecký čas a že sa môžem oprieť o svoje nohy a ruky. Aj keď urobím chybu na strelnici, tak viem s tým bojovať.

Som spokojná, chyby ma mrzia, ale aj to sa stáva,“ povedala 29-ročná Slovenka pre web slovenskybiatlon.sk. Mária Remeňová musela absolvovať tri trestné okruhy a finišovala na 53. priečke (+5:37,5), Ivona Fialková sa na štart nepostavila pre mierne prechladnutie.