Domov INÉ Zimné športy Fialková s najlepším výsledkom sezóny

Fialková s najlepším výsledkom sezóny

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková, ktorej sezónu výrazne poznačil koronavírus, sa pomaly dostáva do formy. Potvrdila to na majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke, keď v šprinte na 7,5 km urobila najlepší výsledok doterajšieho priebehu sezóny.

Paulína Fialková urobila v sobotu na strelnici jedinú chybu a s mankom 1:10,7 minúty obsadila pekné 13. miesto. Víťazkou sa stala Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá predviedla čistú streľbu a po piatich rokoch sa opäť teší z titulu svetovej šampiónky.

Druhá skončila s odstupom dvanásť sekúnd Anais Chevalierová­‑Bouchetová z Francúzska a bronz získala prekvapujúco Hanna Solová z Bieloruska.

Náročné podmienky

Fialková v šprinte potvrdila dobrú formu zo stredajšieho mixu, keď ho ako posledná z kvarteta vytiahla z 22. na 18. miesto. V sobotu síce na ležke minula jeden terč a priebežne sa zaradila až do piatej desiatky, no v ďalšom kole predviedla lepší výkon a stojku zvládla bez chyby.

V závere to ešte vyšperkovala a dosiahla 13. miesto, čo je jej najlepšie umiestnenie v sezóne. Tú výrazne poznačilo ochorenie COVID-19, ktorým sa spolu so sestrou Ivonou nakazili ešte pred štartom ročníka. Do Svetového pohára sa síce vrátili v Hochfilzene, no zdravotné problémy po prekonaní ochorenia pretrvávali a Paulína Fialková musela prerušiť sezónu.

Do pretekárskeho kolotoča sa vrátila po mesačnej pauze až na MS v Pokljuke. „Dnes som sa toho dosť bála, lebo od rána som videla, že je veterné počasie. Nemala som až také obavy z bežeckého výkonu, ale skôr zo strelnice. Na ležke sa mi dosť točil vietor, možno aj preto tá jedna chyba, na stojke to bolo lepšie.

Som nesmierne rada, že som tú stojku zvládla, lebo práve na nej pohoreli viaceré dievčatá, a budem mať dobrú pozíciu do zajtrajšej stíhačky,“ povedala Slovenka pre RTVS.

Ivona nezvládla stojku

Jej sestre Ivone sa nedarilo, na ležke síce rovnako minula len raz a priebežne figurovala pred Paulínou, ale na stojke netrafila až tri terče a so stratou 3:06,3 minúty obsadila až 65. miesto, a teda v nedeľňajšej stíhačke chýbala. Machyniaková skončila s tromi chybami na 93. priečke so stratou 4:53,2 minúty.

„Dnes to bola veterná strelnica. S Ivonou to na ležke nebolo až také zlé, ale so stojkou máme problém. Paulína ukazovala už na sústredení v Obertilliachu, že stojka jej už ide a potvrdila to aj teraz. Už v mixe bol jej výkon veľmi dobrý a verím, že tento výsledok ju navnadí do stíhačky,“ uviedla pre RTVS Anna Murínová, trénerka Fialkových.

V stíhačke však práve záverečná stojka Paulínu zradila. Slovenská biatlonistka netrafila ani jeden terč a prepadla sa z 12. až na 41 miesto.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…