Domov FUTBAL FL: Čelo i koniec tabuľky bez zmeny

FL: Čelo i koniec tabuľky bez zmeny

Keďže si všetky tri tímy v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy pripísali víťazstvá, a teda po tri body do tabuľky, poradie na jej čele sa nezmenilo. Ťahák kola, ktorý nijako nezaostal za očakávaniami, sa hral pod Dubňom, kam pricestoval vedúci tím.

Obhajca titulu z Bratislavy viedol v Žiline už 2:0, ale náskok neudržal. Po vyrovnávajúcom góle sa iniciatívy chopili hostia a ich snaha bola korunovaná premenenou penaltou Weissa v 86. minúte. Šošoni sa v závere ešte snažili získať aspoň bod, ale belasí jednogólový náskok už udržali.

Naďalej si tak držia dvojciferný náskok pred prenasledovateľom zo Žitného ostrova, a už o týždeň môžu oslavovať obhajobu titulu. Dunajská Streda splnila cieľ v Zlatých Moravciach, kde triumfovala vďaka gólu Ramireza najtesnejším rozdielom.

Keď už sa Dunajskostredčanom nedarí stiahnuť náskok Slovana, aspoň si vďaka trom bodom udržujú náskok pred Trnavou. Tá totiž opäť brala tri body, a to už piatykrát v rade. Tentokrát si poradila s Trenčínom, keď mu rozhodujúce údery zasadila už v prvej štvrťhodine.

V spodnej časti tabuľky sa už začínajú lepšie tímy vzďaľovať od spodku tabuľky. Vďaka víťazstvu vo vzájomnou zápase preskočil Ružomberok Sereď a usadil sa na čele skupiny o udržanie sa.

Ostatné štyri tímy si body podelili a naďalej tak ostávajú v bezprostrednom nebezpečenstve vypadnutia z elitnej spoločnosti. Najlepšiu pozíciu má Pohronie, ktoré po bezgólovej remíze s Nitrou ostáva na 9. priečke. O skóre za Nitrou sú posledné Michalovce, ktoré uhrali remízu 1:1 v Senici.

sam, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …