Domov FUTBAL FL: Dunajská Streda sa šplhá nahor

FL: Dunajská Streda sa šplhá nahor

Ligový futbal sa na slovenské trávniky vrátil po reprezentačnej prestávke minulý víkend 11. kolom. Výsledkovo zaujímavé kolo zatienilo vyčíňanie fanúšikov počas zápasu, na ktorý sa odborná i laická verejnosť tešila najviac. Duel o prvé miesto tabuľky sa nedohral.

Kolo odštartoval už v piatok zápas nováčika s Trenčínom a pre Liptovský Mikuláš to bol jeden z najkrajších zápasov v najvyššej súťaži. Liptáci síce prišli o najtesnejší náskok v samom závere duelu, keď na 1:1 vyrovnával Gaži.

Avšak vo štvrtej nastavenej minúte strhol víťazstvo na domácu stranu Voško, vďaka ktorému Liptovský Mikuláš výraznejšie odskočil od tímov na dne tabuľky.

Ako posledné Pohronie, tak aj predposledné Zlaté Moravce totiž cez víkend len remizovali. Zlaté Moravce dvakrát doháňali jednogólový náskok Serede, aby si napokon pripísali aspoň bod, Pohronie rovnakým výsledkom 2:2 obralo o body tretí Ružomberok.

Zaujímavý duel sa hral pod Dubňom. Dunajská Streda sa tu ujala vedenia už v prvej minúte a v polovici druhého polčasu poistil víťazstvo Kružliak.

Dunajská Streda tak po zlom úvode sezóny už atakuje prvú trojku tabuľky, keď preskočila Michalovce. Tie neudržali jednogólový náskok z prvého polčasu zápasu proti Senici, kde sa napokon body delili.

Vyvrcholením 11. kola mal byť súboj o prvé miesto tabuľky, ktorú aktuálne vedie bratislavský Slovan len o skóre pred Trnavou. Ťahák kola však pre výtržnosti fanúšikov nedohrali a domácej Trnave hrozí kontumácia.

sam, foto: TASR/Jakub GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …