Domov FUTBAL FL: Slovan opäť odskočil prenasledovateľom

FL: Slovan opäť odskočil prenasledovateľom

Po reprezentačnej prestávke sa na trávniky opäť vrátila najvyššia domáca futbalová súťaž. Po treťom kole nadstavbovej časti je opäť o krok bližšie k titulu vedúci Slovan. Zatiaľ, čo belasí vo svojom zápase nezaváhali, prenasledovatelia si vo vzájomnom dueli body podelili.

Slovan Bratislava privítal v rámci tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy na svojom trávniku Vion Zlaté Moravce, ktorý do Bratislavy neprišiel len brániť. Najmä v prvom polčase viackrát pohrozil a za snahu bol odmenený v nadstavenom čase, keď skóre otváral Čonka.

Do druhého polčasu však akoby nastúpil na strane domácich iný tím. Ratao už po dvoch minútach hry vyrovnával, aby následne Moha dvomi gólmi rozhodol o víťazovi duelu. Pred koncom riadnej hracej doby ešte skrášlil výsledok pre belasých Ožbolt. Slovan si pripísal tri body do tabuľky a odskočil svojim prenasledovateľom, keďže v ich vzájomnom zápase sa body iba delili.

Prvý polčas bol na žilinskom štadióne pod Dubňom ako na hojdačke. Hostia z Dunajskej Stredy sa ujali vedenia v 22. minúte. V 30. však už bolo vyrovnané, aby Balič opäť o štyri minútky priklonil misky váh na stranu hostí. Stačili dve minúty a bolo znova vyrovnané.

O ďalších 5 minút sa skóre menilo opäť, to sa šošoni po prvýkrát ujali vedenia. Ani to však netrvalo dlho, keďže skóre šialeného polčasu uzatváral na 3:3 hosťujúci Ramirez tesne predtým, ako sa mužstvá pobrali do šatní.

V druhom polčase strelcom vyschol pušný prach a tak si druhý a tretí tím tabuľky pripísali po jednom bode do tabuľky. V zostávajúcom zápase skupiny o titul uchmatli tri body Trenčínu Spartakovci, ktorí vďaka tomu strácajú na tretiu Žilinu už len jediný bodík.

Skupina o udržanie sa ostáva naďalej aj po treťom nadstavbovom kole poriadne vyrovnaná. Nitra aj Michalovce sa odrazili z dna tabuľky, vďaka výhram proti Ružomberku, resp. Senici. Senica vinou gólu z 90-tej minúty, ktorým Trusa zariadil najtesnejšie víťazstvo Michaloviec, klesla na samé dno tabuľky.

Rovnako najtesnejším rozdielom zvíťazila aj Nitra doma s Ružomberkom. Na pomyselné prvé miesto tejto časti tabuľky sa dostala Sereď. Na jej víťazstve s Pohroním nezmenil nič ani gól v nadstavenom čase. Stredoslováci tak ostali na 26-tich bodoch, rovnaký počet však majú ďalšie tri tímy.

sam, foto: FB/DACNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …