Domov FUTBAL FL: Stopercentní favoriti v 12. kole

FL: Stopercentní favoriti v 12. kole

Situácia na čele a ani na chvoste fortunaligovej tabuľky sa po 12. kole nijako nezmenila. Všetci favoriti totiž zabrali naplno. V trápení pokračuje jedine Žilina, ktorá nedokázala vyhrať už siedmy zápas v rade.

Po tom, čo sa Slovan vďaka kontumácii ostatného duelu v Trnave odpútal na čele tabuľky, si trojbodový náskok udržal aj po 12. kole. V ňom síce uhral len bezgólový prvý polčas s nováčikom, v druhom polčase však udrel naplno a vyprevadil Liptovský Mikuláš s debaklom.

Spartakovci sa z kontumácie otriasli a na ihrisku Pohronia nenechali nič na náhodu a o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase.

Rovnakým výsledkom skončil aj duel Senice s Ružomberkom (0:2), vďaka čomu si Liptáci udržali tretiu priečku, keďže naplno bodovali aj Dunajskostredčania, ktorí im dýchajú na krk.

Tí si v poslednom dueli kola na domácom trávniku poradili s Michalovcami, ktoré tak klesli na šiestu priečku. Trenčania totiž zaznamenali dôležité víťazstvo v Zlatých Moravciach, keď o ich najtesnejšom triumfe rozhodol v nadstavenom čase Lavrinčík.

Jedinú remízu 12. kola zaznamenali v Trnave, kde Sereď privítala Žilinu. Tá sa v ostatnom čase trápi a už v siedmom dueli za sebou nedokázala bodovať naplno. Po sľubnom začiatku je aktuálne až v druhej šestke fortunaligovej tabuľky.

Nedohratý šláger skontumovali

Súboj o čelo tabuľky a najväčší ťahák 11. kola sa minulý týždeň nedohral. Duel medzi trnavským Spartakom a hosťujúcim bratislavským Slovanom hlavný rozhodca predčasne ukončil po tom, ako sa fanúšikovia oboch táborov pobili priamo na ihrisku.

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán Fortuna ligy následne rozhodlo o kontumácii nedohratého zápasu v prospech Slovana výsledkom 0:3. Trnava tak pyká za nezvládnutú organizáciu šlágra.

Oba tímy potrestá aj disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu, ktorá zatiaľ uložila predbežné ochranné opatrenia. Trnava musí do rozhodnutia o trestoch hrať domáce stretnutia bez divákov s tým, že vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov.

Priaznivci Slovana sa nedostanú na zápasy na ihriskách súperov.

sam, TASR, foto: TASR/Lukáš GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Calzona predstavil nového asistenta a nomináciu na LN

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona predstavil minulý týždeň…