Domov FUTBAL FL: Trnava opäť trojbodová

FL: Trnava opäť trojbodová

Na čele slovenskej futbalovej Fortuna ligy sa po 10. kole nič nezmenilo. S 23 bodmi ju vedie obhajca titulu bratislavský Slovan o skóre pred Spartakom Trnava. Ku zmene nedošlo ani na chvoste tabuľky.

Ako Slovan, tak aj Trnava zaznamenali v 10. kole Fortuna ligy trojbodový zápis a svorne tak vedú tabuľku. Slovan zdolal pohodlne posledné Pohronie 5:1 a Trnava vyhrala v Trenčíne penaltovým zásahom 1:0.

Po októbrovej reprezentačnej prestávke sa v 11. kole obaja rivali stretnú v nedeľu 17. októbra v derby na Štadióne Antona Malatinského.

Žilinskí „Šošoni“ padli po 10. kole až na siedmu priečku, keďže nezvládli duel na východe. Michalovce zvíťazili gólom Žofčáka a poskočili na štvrté miesto tabuľky.

Na tretie vystúpal Ružomberok, ktorý uzemnil nováčika. Liptovský Mikuláš po dvoch zápasoch bez prehry dostal od susedov štyri kúsky a domov odchádzal s vysokou prehrou 1:4.

Dunajská Streda sa opäť nadychuje k lepším výkonom a útoku na špic tabuľky. Výhra 4:2 nad predposlednými Zlatými Moravcami ju opäť posunula do vrchnej šestky. V ostatnom zápase, v súboji tabuľkových susedov, sa o víťazovi rozhodlo až v nadstavenom čase.

Sereďský Haša v 94. minúte stanovil skóre stretnutia so Senicou na 2:1 v prospech svojho tímu.

sam, foto: facebook/MŠK