Domov FUTBAL FL: V šlágri kola sa body delili

FL: V šlágri kola sa body delili

Hoci sa Dunajskej Strede v tomto ročníku Fortuna ligy nedarí ako by si priala a pohybuje sa v strede tabuľky, zápasy s majstrovským Slovanom majú vždy špecifickú príchuť. V kvalitnom zápase sa na Žitnom Ostrove body delili.

Prvý polčas šlágra 7. kola najvyššej slovenskej súťaže bol bezgólový. Na prvý zásah si diváci v Dunajskej Strede museli počkať až do 72. minúty, keď sa domáci ujali vedenia. Ich radosť však dlho netrvala. Už o dve minúty bolo vyrovnané, a keďže ďalší gól už nepadol, mužstvá sa rozišli zmierlivo. Hoci získal Slovan len bod, naďalej vedie ligovú tabuľku, a to má ešte o zápas menej.

Trnava však skresala náskok majstra, keďže si pripísala šťastnú výhru na trávniku Michaloviec, hoci od 9. minúty prehrávala. Artabe však na začiatku druhého dejstva vyrovnal a v nadstavenom čase duelu rozhodol o triumfe Spartakovcov z bieleho bodu Twardzik. Tímy na druhom až piatom mieste tabuľky delia len dva body.

To preto, že úspešní boli cez víkend aj hráči Trenčína, ktorí si pripísali cenné víťazstvo v Žiline. Domáci Ďuriš síce znižoval v závere prvého polčasu na 1:2, no hneď na začiatku toho druhého vrátil dvojgólové vedenie hosťom Azango. Šošonom sa už s výsledkom nepodarilo nič urobiť, a tak klesli na tretiu priečku, pričom im na krk dýchajú práve Trenčania.

Rovnako 12 bodov ako oni majú na konte aj Seničania, ktorí zvládli domáci duel s Pohroním, hoci sa strelecky presadili len raz. Pohronie ostáva na predposlednej priečke, keďže nováčik z Liptovského Mikuláša opäť nebodoval. Tentoraz boli nad jeho sily hráči Serede, ktorí o zisku troch bodov rozhodli už v prvom polčase. Vďaka druhému tohtosezónnemu víťazstvu poskočili na ôsmu priečku.

Remízovým kráľom zatiaľ ostáva Ružomberok. V šiestich odohratých zápasoch v tomto ročníku až päťkrát remizoval. Zároveň sú spoločne so Slovanom jedinými tímami, ktoré ešte neprehrali. Práve ich vzájomný duel, je tým, ktorý ostáva odohrať, aby mali všetky tímy zhodný počet zápasov.

sam, foto: facebook