Domov FUTBAL FL: V šlágri kola sa body delili

FL: V šlágri kola sa body delili

V 4. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy 2020/2021 pútal najväčšiu pozornosť duel v Dunajskej Strede, kde pricestoval bratislavský Slovan. V skupine o udržanie si dôležité víťazstvo pripísali Sereď, Pohronie a Ružomberok.

V súboji prvého s druhým viedol hosťujúci Slovan dvakrát. Už v šiestej minúte sa ujal vedenia zásluhou Holmana, ktorý premenil pokutový kop. Domáci vyrovnávali až po prestávke, keď sa rovnako z penalty nemýlil Ramirez. Bajrič v 77. minúte opäť priblížil lídra k trom bodom, no napokon opäť Ramirez rozhodol o tom, že sa budú body deliť.

„Belasí“ tak šesť kôl pred koncom udržali pred rivalom v tabuľke 13-bodový náskok a teoreticky môžu získať tretí titul za sebou už v najbližšom kole v domácom derby s Trnavou. Tá si v 4. kole nadstavby poradila s ViOnom Zlaté Moravce jednoznačne 3:0.

V ostatnom dueli v rámci skupiny o titul si Žilina vybojovala tri body na trávniku Trenčína, vďaka ktorým si udržala 3. priečku, bod pred Trnavou.

Skupina o udržanie je naďalej vyrovnaná, ale jednotlivé tímy si predsa len vytvorili väčšie odstupy. Najlepšie je na tom Sereď, ktorá v štvrtom kole nadstavby vyhrala s Nitrou a od poslednej priečky ju delí 7 bodov.

Dôležité víťazstvo si pripísalo aj Pohronie, ktoré si prinieslo tri body z Michaloviec. Podobne vonku lúpili aj Ružomberčania. Tí si najtesnejšie víťazstvo vybojovali v Senici, ktorá po dvoch prehrách po sebe ostáva na poslednom mieste tabuľky.

sam, foto: FB/AS Trenčín