Domov INÉ Florbalistky obhájili na MS 6. miesto

Florbalistky obhájili na MS 6. miesto

Slovenské florbalistky obsadili na MS vo švédskej Uppsale konečné 6. miesto. V záverečnom vystúpení podľahli v nedeľu Poľkám 3:4. Zverenky trénera Michala Jedličku tak zopakovali umiestnenie spred dvoch rokov zo šampionátu vo Švajčiarsku.

V skupine B majstrovstiev sveta vo florbale žien robili slovenskému tímu spoločnosť Nemky a severské krajiny – Fínsko a domáce Švédsko. Na úvod sme museli prehryznúť vysokú prehru proti domácemu superfavoritovi 3:22.

S druhým severským tímom to už bol vyrovnanejší zápas, no po druhej tretine mali Fínky pohodlnný náskok 5:1 a ten v záverečnom dejstve ešte zveľadili.

Po dvoch vysokých prehrách nebolo jednoduché skoncentrovať sa na ďalší duel, ale rýchly gól na začiatku duelu s Nemeckom nám v tom pomohol.

Koncentrovaný výkon s nepriestrelnou obranou napokon znamenal naše prvé víťazstvo na turnaji (6:0). Do vyraďovacích bojov tak šli slovenské florbalistky z tretieho miesta a v osemfinále si konečne schuti zastrieľali.

Ich znovunadobudnutú pohodu si odniesli hráčky Spojených štátov (20:0). Škoda, že tento útočný potenciál si Slovenky nepreniesli aj do štvrťfinále, v ktorom nestačili na Švajčiarsko (1:12). Podobne ako pred dvomi rokmi nám ostali „len“ súboje o 5.-8. miesto.

O 5. – 8. miesto

S Nórskom to bol vyrovnaný duel, ktorý lepšie začali Severanky, keď sa už v 15. sekunde ujali vedenia. Od 19. minúty vak už viedli naše florbalistky a vedenie si udržali až do konca duelu (5:4).

Opäť nás tak čakal duel o 5. miesto a opäť s poľskými florbalistkami. Na rozdiel od švajčiarskeho šampionátu (4:8), tentoraz sme hrali s Poľakami vyrovnanejšiu partiu.

Po góle Grossovej Slovenky dokonca vyhrali úvodnú tretinu. Po druhej sa šlo do šatní za vyrovnaného stavu. V záverečnej tretine sa hralo opatrne, z víťazného gólu sa však v 56. minúte tešili súperky.

O minútu mohla z trestného strieľania vyrovnať Ferenčíková, no neuspela. „Prvá tretina nebola zlá, boli sme lepší ako Poľky. Dôležitý bol úvod druhej tretiny, keď druhá lajna dostala dva góly za sebou.

Inkasovali sme aj úplne nezmyselne po štandardnej situácii. V tretej tretine to bolo kto z koho a nám tam zapadla do siete jedna lastovička Poliek.

Nezlomilo nás to, no druhýkrát na turnaji sme nepremenili trestné strieľanie. Sme sklamaní, mali sme cieľ skončiť do 5. miesta,“ zhodnotil tréner národného tímu Michal Jedlička.

Zlato ostáva doma

Pre úplnosť dodajme, že majsterkami sveta sa stali domáce florbalistky, ktoré si vo finále poradili s Fínskom 4:3 pp. Švédky tak obhájili zlato spred dvoch rokov a pripísali si už ôsmy triumf v sérii.

Tretie skončili Švajčiarky, ktoré porazili v dueli o bronz české florbalistky 5:2.

sam, TASR, foto: facebook