Domov FUTBAL Fortuna liga: Dunajská Streda sa dotiahla na Slovan

Fortuna liga: Dunajská Streda sa dotiahla na Slovan

Aspoň na chvíľu sa Dunajská Streda vrátila na čelo fortunaligovej tabuľky. Po tom, čo zdolala v sobotu Trnavu v 15. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, poskočila v tabuľke na prvé miesto. Nedeľňajší zápas Slovana ju však opäť posunul za chrbát Bratislavčanov.

O svojom víťazstve rozhodli Dunajskostredčania na trnavskom trávniku v priebehu štyroch minút na začiatku druhého polčasu.

V 56. minúte otváral skóre Ramírez, ktorý gestom smerom k lavičke domácich nezabudol trénerovi Hrnčárovi pripomenúť ich spoločné pôsobenie v Karvinej, počas ktorého veľa príležitostí od slovenského lodivoda nedostával. Už v 60. minúte zvyšoval na konečných 2:0 Nicolaescu.

Dunajská Streda sa v nekompletnej tabuľke posunula na líderskú pozíciu, z ktorej ju však v nedeľu opäť zosadil Slovan, ktorý si poradil so Senicou. Treba však dodať, že oba tímy majú zhodne 35 bodov, no Dunajská Streda mala ešte zápas k dobru so Sereďou.

Tretie miesto naďalej patrí Žiline, ktorá vyhrala už štvrtý zápas v rade. Tentokrát si poradila doma s Pohroním, ktoré síce v závere zápasu znížilo na 1:2, no gól, ktorý by priniesol aspoň jeden bodík do tabuľky už neprišiel. Pohronie tak ostáva na chvoste tabuľky.

Navyše ako Michalovce, tak Trenčín sa od Stredoslovákov bodovo odpútali. Trenčín zdolal Križanovým gólom Sereď a Michalovce si po bezgólovej remíze priniesli bod zo Zlatých Moraviec. V ostatnom zápase vybavil Ružomberok s Nitrou všetko v prvom polčase a poskočil na piate miesto tabuľky.