Domov FUTBAL Fortuna liga: Nováčik sa nakopol

Fortuna liga: Nováčik sa nakopol

Slovan Bratislava nedokázal zvíťaziť už v druhom dueli po sebe. Vo 8. kole Fortuna ligy stratil v tejto sezóne na domácom ihrisku prvé body, ale udržal sa na čele tabuľky. Skvelé kolo má za sebou nováčik, ktorý sa nadýchol k skvelému ofenzívnemu výkonu a odpútal sa z dna tabuľky.

Najlákavejším duelom 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bol nedeľňajší zápas medzi úradujúcim majstrom a Žilinou. Šošoni nezačali v Bratislave dobre, i keď sa presadili ako prví. Na ich nešťastie loptu za vlastného gólmana poslal Nemčík. Už o sedem minút však Bičachčjan vyrovnával, no domácich poslal do vedenia Mráz.

Aj na tento zásah odpovedal Bičachčjan, ešte do prestávky. V druhom polčase už gól nepadol a tak si pripísal Slovan druhú remízu v domácej súťaži v rade. Udržal sa však na čele tabuľky i keď trnavský Spartak zmazal jeho náskok.

V piatkovom zápase si Trnavčania poradili so Sereďou. Tretiu priečku si udržali Žilinčania, keďže štvrtý Trenčín tiež „iba“ remizoval. So Senicou. Prehrával síce už 0:2, no zápas dokázal otočiť. Body sa však napokon delili, keďže hosťujúci Mashike sa presadil krátko pred záverečným hvizdom rozhodcu.

Najlepší zápas v najvyššej súťaži odohral Liptovský Mikuláš, ktorý útočne pookrial a odnieslo si to Pohronie. Vďaka víťazstvu 5:1 poskočil nováčik na 10. priečku.

Na tej poslednej ho vystriedalo práve Pohronie a predposledné sú Zlaté Moravce, ktoré vo 8. kole nestačili na Michalovce. Východniari ťažili z výborného úvodu, keď už v 20. minúte viedli 2:0. V zostávajúcom zápase podľahol Ružomberok na domácom trávniku Dunajskej Strede, ktorá po slabšom úvode sezóny pomaly stúpa fortunaligovou tabuľkou.

sam, foto: TASR/Martin Baumann