Domov FUTBAL Fortuna Liga: Vedúca trojica v 13. kole stopercentná

Fortuna Liga: Vedúca trojica v 13. kole stopercentná

Po 13. kole futbalovej Fortuna ligy sa situácia na čele tabuľky nezmenila. Naplno bodovali prvý Slovan, druhá Trnava i tretí Ružomberok. Zaváhala iba štvrtá Dunajská Streda, ktorá prehrala na ihrisku nováčika. Zmena nastala na chvoste tabuľky.

Dvomi gólmi v prvom polčase si v piatok Trnava zaistila víťazstvo nad Senicou a na chvíľu sa bodovo dotiahla na vedúci Slovan. Ten však v nedeľu opäť odskočil na rozdiel troch bodov i keď sa jeho víťazstvo v Trenčíne nerodilo ľahko.

Do kabín odchádzali spokojnejší domáci, ktorí však o najtesnejší náskok prišli hneď v úvode druhého dejstva. Úradujúci majster otočil duel v priebehu dvoch minút a i keď domáci v 64. minúte dokázali vyrovnať, o tri body hostí sa v 81. minúte postaral dvojgólový Henty.

Tretí Ružomberok sa v zápase proti Seredi veľmi skoro radoval z vedúceho zásahu, no hostia ešte do polčasu odpovedali. O osude stretnutia rozhodol v priebehu 52. až 59. minúty dvomi gólmi Boďa.

Prekvapením kola je jednoznačne zaváhanie štvrtej Dunajskej Stredy, ktorá sa na Liptove nedokázala presadiť. O troch bodoch pre nováčika z Liptovského Mikuláša tak rozhodol gól Voška ešte z prvého polčasu. 13. kolo bolo úspešným pre Pohronie, ktoré sa po dlhšej dobe odpútalo z poslednej priečky.

Na trávniku Michaloviec si pripísalo cenné víťazstvo 2:0 a keďže Zlaté Moravce jednoznačne podľahli Žiline (1:4), Stredoslováci ich v tabuľke preskočili o dva body.

sam, foto: TASR/Milan KapustaNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…