Domov FUTBAL Futbaloví kanibali. Pozor na týchto hráčov, rozhodne z nich nespúšťajte zrak!

Futbaloví kanibali. Pozor na týchto hráčov, rozhodne z nich nespúšťajte zrak!

Keď sa vo futbalovom svete spomenie hryzenie, desaťtisícom fanúšikov tohto športu okamžite napadne Luis Suárez. Uruguajský útočník však nie je ani zďaleka jediným, komu prischla uštipačná nálepka.

Oliver Kahn

Nemecká brankárska legenda si vedela na trávniku zjednať rešpekt. Krik, tvrdé slová, „zabijácke“ pohľady, ale aj nekompromisné zákroky, pri ktorých sa protihráči báli zranení (napr. kung-fu kop do Švajčiara Chapuisata).

To všetko bývalú hviezdu Bayernu Mníchov charakterizovalo. K tomu si pokojne pridajme aj skrat, ktorý v roku 1999 obletel svet. Kahn sa totiž zahryzol do krku útočníka Heika Herrlicha.

74507-1-kahn2

Jermain Defoe

Svojho času dával v tejto sezóne útočník Sunderlandu góly za Tottenham. Bolo tomu tak aj v roku 2006. Počas neho sa ale „preslávil“ aj inak.

V londýnskom derby s West Hamom mu zjavne zachutil záložník „kladivárov“ Javier Mascherano, ktorému sa zahryzol do ramena. Na prekvapenie zostal tento incident v Anglicku bez výraznejšieho povšimnutia.

Nobby Stiles

Poďme teraz ešte ďalej do histórie. Na svetovom šampionáte 1966, ktorý Angličanom priniesol doposiaľ jediný titul majstrov sveta, sa prezentoval aj Nobby Stiles.

Stredopoliar Manchestru United sa vo finále zahryzol do jedného z protihráčov z tímu Západného Nemecka. Za tento počin dostal úsmevnú prezývku „bezzubý bojovník“. Pri pohľade na jeho chrup s dvomi zubami vám bude okamžite jasné, prečo.

Vinnie Jones

Tento incident sa síce nestal na futbalovom trávniku, ale najpopulárnejšej hry sveta sa týka. Ešte v roku 1995 sa známy búrlivák Vinnie Jones prejavil v pozícii náladového hulváta, ktorý nemá problém ani s fyzickým útokom.

Bývalý waleský reprezentant si totiž pridržal novinára zo známeho anglického periodika a uhryzol ho až tak, že mu na tvári zostala krvavá rana. Ospravedlnenie od Jonesa nikdy neprišlo, skôr odpoveď, ktorá asi čo-to povie o jeho duševnom stave. „Toto bežne robím ľuďom, netreba to nafukovať,“ vyhlásil.

Dennis Wise

74507-3-wise-modry

Tohto energického stredopoliara poznáme ešte z čias, keď Chelsea nemala za majiteľa ruského miliardára Abramoviča. U fanúšikov bol obľúbený pre jeho zanietenosť, zarputilosť i herný štýl, ktorý mu nedovolil odtiahnuť nohu zo žiadneho súboja.

Wise bol ale aj chlapík, ktorému zavše „ušli nervy“. Napríklad ako v roku 1999, keď do ruky pohrýzol obrancu Realu Mallorca Marcelina.

Francisco Gallardo

Je nanajvýš divné, keď futbalista uhryzne protihráča, čo ale povedať na to, keď to urobí tímovému kolegovi? Francisco Gallardo je v tomto smere možno až priekopníkom, v 2001 sa tento útočník zahryzol do kolegu z ofenzívy Josého Antonia Reyesa.

Neuhádnete potom, akú časť Reysovho tela si vybral. Boli to intímne partie a Gallardo zaň od riadiaceho orgánu španielskeho futbalu pochopiteľne dostal trest.

Joss Labadie

Suárez v malom? Pre našinca neznámy záložník anglického štvrtoligistu z Dagenhamu Joss Labadie je, zdá sa, rovnako, ako v súčasnosti veľká hviezda svetového futbalu Luis Suárez, nepoučiteľný.

24-ročný mladík pohrýzol v marci 2015 do ruky obrancu Stevenage Henryho, za čo mu Futbalová asociácia naparila polročný trest. Labadie sa vrátil a aj zabudol, veď hneď na to si niečo obdobné zopakoval v dueli s Chesterfieldom. FA mu slušné mravy pripomenula zastavením činnosti na 10 zápasov.

Gianmario Comi

Viete, kto má v talianskej druhej lige prezývku upír? Dnes útočník Livorna Gianmario Comi pohrýzol v lete 2014 ešte ako zamestnanec Avellina do ruky Giuseppeho Di Lucu z Bari, za čo dostal červenú kartu.

Vo svojom „predstavení“ ale pokračoval a nespokojný s verdiktom hlavného pohrýzol aj štvrtého rozhodcu. Zaujímavosťou je, že futbalista za tento počin nedostal žiaden iný trest okrem spomínaného vylúčenia.

Luis Suárez

Už vyššie spomínaný skvelý zakončovateľ Barcelony je dlhé mesiace synonymom hryzúceho futbalistu. Počas kariéry sa mu „to“ pritrafilo už trikrát, na troch rôznych fórach. Začal najprv v Holandsku, kde ako hráč Ajaxu pohrýzol konkurenta z PSV Bakkala.

74507-4-suarez4

V Liverpoole si „zgustol“ na obrancovi Chelsea Ivanovičovi a na MS 2014 v Brazílii zasa na Talianovi Chiellinim. Za tieto prečiny vynechal dohromady takmer celú sezónu a na pokuty vyhodil približne 250-tisíc eur.

Kuna

Áno, čítate dobre, navyše nejde o žiadne zvieracie okienko. V roku 2013 sa celé Švajčiarsko zabávalo na tom, ako v dueli s Thunom práve kuna pohrýzla do prsta hráča Zürichu Lorisa Benita.

Ten sa snažil tohto netradičného návštevníka futbalového zápasu odniesť z trávnika preč, malý živočích sa ale nedal a z netypickej situácie chcel vyviaznuť po svojom.

ŠPORT žurnál 03/2016 (Peter Klimko, foto: TASR)Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Perez trvá na vzniku Európskej Superligy

Prezident Realu Madrid Florentino Perez v nedeľu na zhromaždení členov klubu opäť presadzo…