Domov AUTO - MOTO Grosjean myslel na Laudu, nechcel, aby jeho život skončil takto

Grosjean myslel na Laudu, nechcel, aby jeho život skončil takto

Niekoľko dní po tom, ako francúzsky pretekár motoristickej formuly 1 Romain Grosjean v úvode minulotýždňovej Veľkej ceny Bahrajnu prežil hrôzostrašnú nehodu, navštívil spolupracovníkov v tíme Haas.

Tridsaťštyriročný rodák zo švajčiarskej Ženevy sa stretol aj s personálom trate v Sakhire, ktorý mu po nehode pomohol dostať sa do bezpečia. Grosjean pracovníkom poďakoval za pomoc pri vystupovaní z kokpitu.

Na oboch rukách má stále obväzy v dôsledku popálenín, keďže počas úteku z horiaceho monopostu sa dotkol rozhorúčených zvodidiel, ktoré chcel preskočiť. Všetci prítomní pred garážou tímu Haas ho privítali potleskom.

Myslel na Nikiho

S odstupom necelého týždňa priznal, že chvíle po nehode mu pripadali ako večnosť. Spomenul si vtedy dokonca na Rakúšana Nikiho Laudu, ktorý pred 44 rokmi na VC Nemecka bol blízko smrti a utrpel vtedy vážne popáleniny.

„Mal som pocit, že to trvalo dlhšie ako 28 sekúnd. Myslel som na mnoho vecí, vrátane Nikiho Laudu, ktorý bol po svojej nehode pred niekoľkými desaťročiami na tom oveľa horšie. Pomyslel som, že predsa sa môj život neskončí takto,“ povedal Grosjean podľa webu sport.pl.

Jeho fyzický stav je aktuálne dobrý, pri nehode našťastie utrpel len popáleniny na rukách. Z hrôzostrašného zážitku sa však bude musieť spamätať najmä psychicky.

Havária na VC Bahrajnu

Krátko po štarte na VC Bahrajnu sa Grosjeanov monopost dostal do kontaktu s monopostom Daniila Kvjata, po ktorom ho odhodilo do zvodidiel.

Jeho formulu okamžite zachvátili plamene a jazdec tímu Haas zostal uväznený v horiacom aute, ktoré sa po preniknutí nárazovou bariérou roztrhlo na dve polovice.

Odborníci odhadujú, že Grosjean narazil do bariéry rýchlosťou 222 km/h. Francúz bol takmer 30 sekúnd vo vnútri kokpitu, ale napokon sa mu podarilo dostať von. Utrpel iba ľahké popáleniny na zadnej strane rúk a podvrtnutý ľavý členok.

max, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Hamilton s Verstappenom sa v Monze odstavili

Austrálčan Daniel Ricciardo triumfoval na Veľkej cene Talianska, 14. pretekoch seriálu F1.…