Domov INÉ HÁDZANÁ Hádzanári zakončili sústredenie dvoma výhrami

Hádzanári zakončili sústredenie dvoma výhrami

Slovenskí reprezentanti v hádzanej ukončili minulý piatok desaťdňové sústredenie, ktorým vyvrcholila ich decembrová a januárová príprava na budúcoročné ME na domácej pôde. Na začiatku tohto roka ju narušila desaťdňová karanténa po viacerých prípadoch koronavírusu v tíme.

Záverečný blok prípravy v Bratislave zverenci Petra Kukučku absolvovali podľa plánu a zavŕšili ho dvoma výhrami nad tímom Maďarska do 21 rokov v neoficiálnych prípravných dueloch v Győri (29:27 a 30:24).

„Našťastie, nič sme tentoraz nemuseli meniť a mohli sme absolvovať všetko naplánované. Samozrejme, neprekážalo by mi, keby sme mali k dispozícii ešte jeden týždeň.

Času však nebolo až tak veľa, bolo by lepšie, keby sme mali k dispozícii tie celé tri týždne, ale som spokojný, že sme mohli absolvovať aspoň tento posledný blok,“ zhodnotil sústredenie tréner Kukučka pre oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Najbližšie sa Slováci stretnú v marci, keď ich v Euro Cupe čakajú tri duely v priebehu piatich dní proti Španielsku a Maďarsku. Na prelome apríla a mája potom tri zápasy za štyri dni, z toho dvakrát v Chorvátsku.

„Dúfam, že do tímu pribudnú hráči, ktorí nemohli prísť teraz pre zranenia či vinou koronavírusu. Verím, že budem mať sťaženú úlohu, koho nominovať do družstva. Chcel by som mať k dispozícii to najlepšie.

Plánujem pozvať 18-členný káder s dvoma brankármi. Bude to o niečom inom ako doteraz. Taká prvá ostrá skúška, ktorá nám ukáže, na čom sme. Zároveň aj imitácia ME vzhľadom na nahustený program zápasov.

Súboje s Maďarmi, Španielmi a Chorvátmi určite odhalia naše slabiny,“ zdôraznil slovenský kormidelník.

sam, TASR, foto: TASR/Radovan StoklasaNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenské hádzanárky v kvalifikácii bez bodu

Hádzanárky Slovenska prehrali aj vo svojom poslednom zápase v 5. kvalifikačnej skupine na …