Domov FUTBAL Hapal na lavičke Slovenska končí, nahradí ho Tarkovič

Hapal na lavičke Slovenska končí, nahradí ho Tarkovič

Vedenie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v piatok navrhlo ukončenie spolupráce s hlavným trénerom futbalovej reprezentácie Pavlom Hapalom a jeho asistentom Otom Brunegrafom.

Ako informuje oficiálny web SFZ, je to dôsledok výkonov a výsledkov mužstva v októbrovom asociačnom termíne.

„Napriek postupu do finále baráže kvalifikácie ME 2020 cez Írsko vedenie SFZ vyhodnotilo výsledky v zápasoch Ligy národov a herný prejav tímu v októbrových stretnutiach ako nedostatočný a nespĺňajúci oprávnené očakávania odbornej aj širokej verejnosti,“ uvádza sa na webe SFZ.

Rozhodnutie vedenia zväzu v utorok už len formálne potvrdil Výkonný výbor SFZ, ktorý zároveň aj oznámil meno nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie.

Tým sa stal Štefan Tarkovič, ktorý bol v rokoch 2013 – 2018 asistentom Jána Kozáka pri národnom tíme SR a v októbri 2018 viedol Slovákov z postu dočasného hlavného kouča v príprave proti Švédom.

Päťdesiatjedenročný Pavel Hapal sa stal koučom slovenskej futbalovej reprezentácie v októbri 2018, keď nahradil Jána Kozáka. Pod jeho vedením počas dvoch rokov odohrali Slováci 17 duelov (7 víťazstiev – 3 remízy – 7 prehier).

V minulosti Hapal viedol aj reprezentáciu SR do 21 rokov a pod Tatrami tiež pracoval na klubovej úrovni v Nitre, Žiline aj Senici.

 red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…