Domov FUTBAL Historický úspech Ružomberka

Historický úspech Ružomberka

Nedeľňajší duel Dunajskej Stredy s Ružomberkom zostane hlavne pre hostí pamätným, keďže „Ruža“ v MOL Aréne spečatila striebornú priečku vo futbalovej Fortuna lige za sezónu 2021/22. Hostia vyhrali nad DAC 3:2 a pred posledným kolom sezóny si zaistili druhé miesto.

Tréner hostí Peter Struhár sa vrátil do známeho prostredia, keďže v minulosti v DAC pôsobil ako hráč. V základnej časti sezóny nemohol byť pre koronavírus prítomný, tentokrát prišiel a z Dunajskej Stredy odišiel spokojný.

„Veľmi ma to teší. Ešte som nebol na tomto krásnom štadióne. Škoda, že ako hráč som to nezažil. Ale možno o to viac to chutí teraz, že sa nám podaril tento historický úspech pre Ružomberok, zisk druhého miesta. Ešte sme aj vyhrali,“ povedal.

Struhár nečakal, že padne až päť gólov. „Všetci poznajú, akým spôsobom hráme. To, že padne toľko gólov, som určite nečakal. Väčšinou máme v zápasoch lepšie začiatky.

Musím povedať, že za stavu 1:0 som bol pokojný, lebo som vedel, že naše silné stránky sa objavia. Musím byť rád, že sme tak rýchlo vedeli zareagovať a streliť dva góly,“ zhodnotil zápas.

Tvrdá práca, dobrý kolektív

Druhé miesto je veľký úspech aj pre hráčov. „Čo sa týka zápasu, prvý polčas bol z našej strany dobrý. Mali sme tam nejaké šance. V druhom sme nepodržali loptu.

Dostali sme sa pod tlak, ale uhrali sme to a radujeme sa z víťazstva a z druhého miesta,“ uviedol kapitán Ján Maslo, ktorý nedokázal pomenovať zlomový moment sezóny.

„Bolo tam veľa faktorov. Tvrdá práca, dobrý kolektív, aj práca trénerov. Ťažko vypichnúť nejaký moment, kde sa to zlomilo v náš prospech,“ dodal 36-ročný obranca, ktorý predĺžil s klubom zmluvu a tým pádom aj kariéru.

Cieľ je aspoň tretie kolo

Ružomberok bude v nasledujúcej sezóne účinkovať v Európskej konferenčnej lige, na čo sa musia v klube dobre pripraviť. „Uvidíme, aké to bude. Máme mladých hráčov, väčšia časť ešte takéto zápasy nehrala. Je to predsa medzinárodná úroveň.

Uvidíme, ako nám bude žičlivý žreb. Chceli by sme u nás privítať aspoň tri mužstvá, v treťom kole aj nejakého zvučného súpera,“ dodal tréner Struhár. Ružomberok sa predstaví v 1. predkole EKL.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zidane vraj mieri k francúzskej reprezentácii

Francúzsky futbalový tréner Zinedine Zidane nepovedie Paríž St. Germain ako o tom informov…