Domov HOKEJ Hokejista Sádecký skolaboval počas zápasu, neskôr zomrel

Hokejista Sádecký skolaboval počas zápasu, neskôr zomrel

Piatkový zápas nadnárodnej hokejovej ligy IHL medzi Dornbirnom a iClinic Bratislava Capitals predčasne ukončili po tom, čo náhle skolaboval hráč hostí Boris Sádecký. Slovenský hokejista bol následne prevezený do nemocnice, kde o päť dní zomrel.

K situácii došlo po prvej tretine za stavu 1:0 pre domácich. „Jeden z hráčov hostí sa zrútil na ľad. Niekoľko dlhých minút bol v opatere zdravotníkov. Následne ho transportovali do nemocnice,“ uviedol web laola1.at.

Po prevoze do nemocnice bol 24-ročný útočník v stabilizovanom stave. Prezident bratislavského klubu Ivo Ďurkovič neskôr na klubovom facebooku uviedol:

„Boris Sádecký je stabilizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jeho stav neustále konzultujeme s ošetrujúcim lekárom.“ Podporu slovenskému hokejistovi vyjadril na sociálnych sieťach aj fanklub rakúskeho tímu: „Myšlienkami sme s hráčom Bratislava Capitals.“

V sobotu priniesol klub po konzultácii so Sádeckého rodinou oficiálne stanovisko. „Borisov stav je stabilizovaný, avšak vážny. Stále prebiehajú nutné vyšetrenia. Podrobnejšie informácie klub momentálne nebude poskytovať vzhľadom na žiadosť rodiny Borisa Sádeckého.

Jeho rodina ďakuje všetkým fanúšikom za podporu,“ uviedol viceprezident iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek. Bratislavský klub v nadväznosti na túto udalosť preložil sobotný zápas na ľade Val Pusterie na neurčito.

Tragická správa

Bohužiaľ, už v stredu (3. 11.) prišla tá najtragickejšia správa. Po piatich dňoch v umelom spánku 24-ročný hokejista zomrel. „S hlbokým zármutkom v srdciach a ľútosťou oznamujeme úmrtie nášho hráča Borisa Sádeckého.

Rodine a priateľom vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Bližšie informácie v tejto chvíli po konzultácii s Borisovou rodinou nebudeme zverejňovať. Prosíme všetkých o rešpektovanie súkromia rodiny Sádeckých,“ uviedol Dušan Pašek na facebookovej stránke iClinic Bratislava Capitals.

Boris Sádecký hokejovo vyrastal v HK Dukla Trenčín, hral aj za HC Slovan Bratislava v nadnárodnej KHL. Slovensko reprezentoval v juniorských kategóriách a na konto si pripísal aj jeden štart v A-tíme.

Redakcia Šport žurnálu vyjadruje úprimnú sústrasť Borisovej rodine, blízkym a priateľom. Česť jeho pamiatke!

sam, TASR, foto: facebook/CapitalsNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…