Domov HOKEJ Hokejoví reprezentanti sa už pripravujú na MS

Hokejoví reprezentanti sa už pripravujú na MS

Minulý týždeň sa na prvom prípravnom kempe pred májovými majstrovstvami sveta v hokeji zišla v Piešťanoch slovenská reprezentácia. Tréner Craig Ramsay nominoval na prvý oficiálny zraz a prvé zápasy v príprave na svetový šampionát v Rige aj deväť nováčikov.

Ideálna šanca pre mladých

Podľa Miroslava Šatana je teraz ideálna príležitosť na šancu pre mladých hráčov. „Prvýkrát sa môžu ukázať v reprezentácii, otestovať sa, ako na tom výkonnostne sú. Momentálne prebieha semifinále ligy u nás aj v Česku. Hráčov, ktorých by sme chceli vidieť, zatiaľ vidieť nemôžeme.

Príležitosť pre mladých hráčov je preto o to väčšia. Tak ako sa v minulosti stalo, že nás niektorí hráči prekvapili a nakoniec išli na majstrovstvá sveta, tak verím, že nás opäť prekvapia a uvidíme ich na ďalšom zraze a možno aj na majstrovstvách sveta,“ uviedol pre portál hockeyslovakia.sk generálny manažér Šatan.

Spoločne so svojimi asistentami Michalom Handzušom a Jánom Pardavým má kouč Ramsay k dispozícii aj skúsenejších hráčov – obrancov Mareka Ďalogu s 96 štartmi v národnom drese a Adama Jánošíka so 64 štartmi. K ťahúňom mal patriť aj útočník Andrej Šťastný s 58 štartmi, avšak obnovilo sa mu zranenie.

Príprava i šampionát v „bubline“

Zverenci Craiga Ramsaya absolvovali kemp v uzavretej bubline v Piešťanoch, kde bol naplánovaný aj dvojzápas „Kaufland Challenge“ proti Lotyšsku (20. a 21. apríla). Cez víkend čaká našich reprezentantov dvojzápas s Nemcami (24. a 25. apríla).

Po poslednom zápase urobia tréneri zmeny v nominácii a tím sa opäť zíde v stredu 28. apríla. V druhom prípravnom bloku absolvujú ďalšie štyri prípravné stretnutia – dve s Rakúskom v Piešťanoch (1.a 2. mája) a dve proti Česku v Prahe (6. a 7. mája). Po nich tréneri uzavrú nomináciu na MS, ktoré sa konajú 21. mája – 6. júna v Rige.

Vzhľadom na protipandemické opatrenia sa celý šampionát pravdepodobne uskutoční v uzavretej „bubline“ a reprezentantov pred ním čaká procedúra testovaní na COVID-19. Tím odletí do Lotyšska najneskôr 16. mája.

red, SITA, foto: TASR/SZĽHNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…