Domov HOKEJ Hráči MHC Martin chcú pomôcť zachrániť hokej

Hráči MHC Martin chcú pomôcť zachrániť hokej

Hráči hokejového klubu MHC Martin prišli s kompromisom, ktorý by ešte mohol v tomto meste udržať Tipsport ligu. Tridsiatka hráčov sa dohodla, že sa vzdá 40 percent nevyplatených výplat a odmien.

Ak im zvyšných 60 percent doplatí mesto zo sľúbenej dotácie, klub by mal vyrovnané všetky podlžnosti voči hráčom a ešte by sa mohol uchádzať o extraligovú licenciu.

„Hráči a realizačný tím sa vzhľadom na udržanie MHC Martin v extralige vzdávajú 40 percent odmien, ktoré im prináležia za sezónu 2016/2017. Je to podmienené prerozdelením dotácie z mesta vo výške 100-tisíc eur, ktorá bola schválená na sezónu 2016/2017.

Ak vzhľadom na nútenú správu mesta nebola dosiaľ vyplatená, bude to záležať od poslancov mesta, ktorí túto účelo-
vú investíciu musia 28. augusta na zastupiteľstve schváliť.

Dúfame, že poslanci pochopia situáciu tridsiatich rodín a tento návrh schvália a po takej úspešnej sezóne, ktorá prilákala na štadióny tisíce ľudí, návrh podporia,“ takto znie vyhlásenie 30 hráčov, ktoré bolo podpísané v uplynulých dňoch po iniciatíve Branislava Rapáča.

V hre je aj mládežnícky hokej

V Martine sa tak v týchto dňoch hrá i o budúcnosť mládežníckeho hokeja, nastavené pravidlá si uvedomovali všetci prítomní.

„Aj toto je jeden z dôvodov, prečo chcú hráči aj týmto spôsobom pomôcť zachrániť hokej v Martine. Či už to bude extraliga alebo 1. liga, dôležité je, aby sa nedotklo aj hráčov, ktorí s veľkým hokejom ešte len začínajú.

Za dohodou stoja všetci hráči, tak ako sme spolu stáli aj počas sezóny,“ pokračoval Branislav Rapáč.

„Na najbližšom mestskom zastupiteľstve budeme iniciovať uznesenie, že ak mesto Martin vyjde z nútenej správy, z poskytnutej dotácie budeme vedieť zafinancovať uvedených 60% z platov hráčov.

Jedná sa i o to, aby sme vedeli pokračovať v prípade juniorského a dorasteneckého družstva. V prípade ak by do najnižšej súťaže zostúpilo MHC Martin, do týchto súťaží zostupujú aj tieto ďalšie dva tímy.

Juniori postúpili do najvyššej súťaže len teraz a trvalo to tri roky. Vynára sa tak otázka, či hokej v Martine aj po tejto stránke zachránime alebo budeme čakať ďalšie roky,“ povedal pre hokejportál člen dozornej rady MHC Martin, a. s. Zdenko Kozák.

To, že hráči pootvorili bránu extraligovým ambíciám MHC Martin v najbližšej sezóne podčiarkuje i komunikácia Branislava Rapáča s Rastislavom Konečným, prezidentom hráčskej asociácie, ktorý takisto potvrdil, že táto dohoda by mala byť pre splnenie si dohodnutých podmienok dostačujúca.

Rozhodne sa až v auguste

Najbližšie valné zhromaždenie MHC Martin, a. s. by sa malo uskutočniť 31. júla a malo by dať definitívnu odpoveď nielen na extraligové ambície Martina v novej sezóne, ale malo by sa zaoberať i novým zložením štatutárneho orgánu spoločnosti.

Či bude MHC Martin v sezóne 2017/2018 hrať Tipsport ligu alebo prvú ligu, sa rozhodne až v auguste. Bude to záležať od nových akcionárov, ako dokážu ozdraviť finančnú kondíciu klubu.

Medzitým si väčšina hráčov, ktorí to v uplynulej sezóne dotiahli na štvrté miesto v extralige, našla nový angažmán.

jur, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 26, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 


Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…