Domov HOKEJ Hudáček ukončil reprezentačnú kariéru

Hudáček ukončil reprezentačnú kariéru

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček ukončil po MS v Rige reprezentačnú kariéru. Po návrate zo šampionátu vyjadril sklamanie z prístupu v národnom tíme a z toho, že nedostal šancu chytať vo štvrťfinále proti USA (1:6).

Rozhodnutie ukončiť po lotyšskom šampionáte reprezentačnú kariéru urobil Hudáček ešte pred odchodom do Rigy. „Rozhodol som sa ukončiť reprezentačnú kariéru kvôli tomu, že už mám svoj vek a rodinu, potrebujem sa jej venovať.

Boli to krásne časy, som za to vďačný. Bola to pekná reprezentačná kariéra. Som za to rád, bola to dobrá skúsenosť. Vždy som išiel hrdo reprezentovať,“ povedal Hudáček.

Zo svojho posledného šampionátu sa však vrátil rozladený. „Nebudem chodiť okolo horúce kaše. Bol som veľmi sklamaný. Treba mať trochu úctu a rešpekt. Realizačný tím vedel, že sú to moje posledné majstrovstvá sveta. Dovolím si tvrdiť, že som si zaslúžil chytať vo štvrťfinále.

Nechcem to nazvať, že za odmenu, ale za všetky tie roky som si to tvrdo vybojoval. Trošku ma odpílili. Išiel som na MS, chcel som si zahrať pod trénerom Ramsaym, veľmi sa mi páči systém, ktorý pod ním hráme. Je to moderný hokej. No teraz nemá zmysel ďalej pokračovať. Ak tam nie je cítiť dôveru, je to zbytočné…“ doplnil Hudáček po návrate z MS.

Po zranení Branislava Konráda sa Hudáček chopil šance. Štartoval v piatich dueloch na MS, pričom vychytal tri víťazstvá, proti Dánsku si udržal čisté konto. 32-ročný brankár sa predstavil na siedmom svetovom šampionáte.

Na štyroch MS si aj zachytal: „Boli to krásne zážitky, rád som chodil do národného tímu. Chodil som do reprezentácie 13 rokov a myslím si, že som si ten štvrťfinálový zápas zaslúžil za odvedené výkony.“

red, TASR, foto: TASR/Jaroslav Novák Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…