Domov INÉ TALENTY Igor Marko: Presedlal na futsal a neľutuje

Igor Marko: Presedlal na futsal a neľutuje

Igor Marko v bielom (MIBA Banská Bystrica)
Igor Marko v bielom

Futsalisti nedávno oceňovali svojich najlepších hráčov. Medzi najlepšími nechýbal v kategórii Objav roka Igor Marko z MIBA Banská Bystrica. Skončil na druhom mieste. Pred neho sa dostal Vojtech Turek z Grizzly Slovakia Košice. MIBA B. Bystrica mala svojho zástupcu aj v kategórii Talent roka, kde Patrik Peniak obsadil tretie miesto.

„Futsalu sa venujem od októbra 2015 a presedlal som naňho z veľkého futbalu. Hrával som v Hamšíkovej akadémii a na jednom tréningu sa nás tréner spýtal, či by sme nechceli skúsiť futsal. Prišiel som na tréning a hneď sa mi to zapáčilo. Keď som hneď v prvom zápase dosiahol gól, veľmi ma to povzbudilo.

Igor Marko v bielom (MIBA Banská Bystrica)

Navyše onedlho prišla pozvánka do reprezentácie,“ rozhovoril sa Igor Marko. Pravidelne hrával na turnajoch Vyšehradskej štvorky, kde mali zápasy veľmi dobrú úroveň a o víťazoch rozhodovali maličkosti.

Divácky záujem

Mladého Banskobystričana veľmi potešil postup svojho tímu do extraligy. Síce teraz bude hrať MIBA baráž, ale verí, že sa medzi elitou zachráni. „Keď sme hrali druhú ligu, tak na naše zápasy chodilo v Badíne 30 divákov.

Teraz, keď sme v extralige, hráme v hale na Štiavničkách, kde chodí až 300 divákov. Skvelú kulisu nám závidia v mnohých kluboch. Aj z tohto hľadiska by bola škoda, keby sa MIBA v extralige neudržala,“ zdôraznil Igor Marko.

Opäť bude bojovať o juniorsky titul

V juniorskej lige pomohol klubu k tretiemu miestu po základnej časti. Navyše so 15 gólmi sa stal najlepším strelcom tímu. V minulorom roku sa stal vicemajstrom Slovenska v tejto kategórii.

Igor Marko v bielom (MIBA Banská Bystrica)
Igor Marko v bielom

„Juniorský titul nám ušiel iba o vlások, keďže rozhodujúci zápas s Grizzly Košice sa skončil 0:0 a o majstrovi rozhodovali jedenástky. Šťastnejší boli Košičania, keď vyhrali 2:1.“ V tejto sezóne bude mať podobné ciele.

Po základnej časti skončili na treťom mieste, takže sa opäť prebojovali do záverečného turnaja o juniorského majstra. Bude však určite pomáhať seniorom v ťažkých barážových stretnutiach o udržanie v extralige. Súpermi Bystričanov budú Spartak Trnava, Grizzly Košice, Lučenec, Nitra a Baraberi Bratislava.

Presun do Bratislavy

Po tejto sezóne sa talentovaný hráč presunie do Bratislavy, kde pôjde študovať na vysokú školu. Futsal by však aj naďalej chcel hrať. „Verím, že si v Bratislave nájdem nejaký klub.

Slov­‑Matic a Pinerola patria medzi najkvalitnejšie kluby. Veľmi som si užil zápas proti Slov­‑Maticu. Jeho hráči hrali na jeden dotyk, veľmi dobre o sebe vedeli. Bola to pre mňa skvelá skúsenosť.“

Igor Marko (MIBA Banská Bystrica)

Nádej slovenského futsalu má vysoké ciele. „Ak by sa mi podarilo prestúpiť do dobrého klubu, mal by som veľkú možnosť v napredovaní. Motivácia mi určite nechýba. Chcel by som sa aj medzi mužmi presadiť. Idem krok po kroku. Samozrejme najväčším cieľom je prebojovať sa do seniorskej reprezentácie,“ uzavrel Igor Marko.

IGOR MARKO

Narodený: 30. 3. 1998 v B. Bystrici
post: univerzál
klub: MIBA B. Bystrica
Najväčšie úspechy: Juniorský vicemajster 2016, reprezentant do 19 rokov.

Juraj Valko, foto: archív MIBA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TALENTY
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bude bojovať o účasť na Olympijských hrách

Na nedávnych Svetových hrách v poľskom Wroclawe vybojovala pre Slovensko bronzovú medailu …