Domov BASKETBAL Ihring potvrdzuje svoj obrovský talent aj v Prievidzi

Ihring potvrdzuje svoj obrovský talent aj v Prievidzi

Basketbalista Mário Ihring patrí v súčasnosti medzi najväčšie nádeje slovenského basketbalu. V mládežníckych kategóriách potvrdzoval svoj talent. V basketbalovej ankete zvíťazil a stal sa chlapčenským talentom roka. Momentálne hrá v extralige za Prievidzu.

„Toto ocenenie si veľmi vážim. Získal som dobrú motiváciu do ďalšej práce. Chcem sa neustále zlepšovať a posúvať sa ďalej,“ povedal Mário Ihring. S basketbalom začal v rodnej Handlovej, odkiaľ jeho kroky smerovali do Považskej Bystrice.

„Považskú Bystricu sme mali v skupine a tak sme odohrali spolu množstvo zápasov. Všimol si ma tréner Torda a ponúkol mi prestup na Považie. Neváhal som, lebo Pov. Bystrica na rozdiel od Handlovej hrávala celoslovenské súťaže.

Postupne som začal hrávať aj so staršími a stal som sa lídrom. Hneď po mojom prestupe sme získali dva tituly. Na Považskú Bystricu mám veľmi dobré spomienky.“

Cenná skúsenosť v Taliansku

Mário má za sebou aj jednoročné pôsobenie v Taliansku. Bol v tíme Capo d´Orlando. „Som rád, že som mal možnosť jeden rok pôsobiť v tomto tíme, ktorý hrá v najvyššej talianskej súťaži. Je to malé mestečko na Sicílii. Získal som potrebné skúsenosti a keďže teraz som v Prievidzi na hosťovaní, reálny je môj návrat do Talianska.“

V Prievidzi je spokojný

Nádejný rozohrávač disponuje obrovským talentom, čo potvrdil ligových dueloch v drese Prievidze. „Som rád, že som sa dostal do Prievidze. Tento klub sa predstavil vo FIBA Cupe, čo bola veľmi dobrá skúsenosť. Hrá sa mi výborne.

Najmä zápasy proti Handlovej boli mojou srdcovou vecou. Bol som spokojný a užil som si to naplno,“ povedal Mário Ihring a pokračoval: „Extraliga má svoju úroveň. Hrajú tu mnohí hráči z rôznych kútov Európy či Ameriky.

Myslím, že stúpa kvalitou nahor. Po základnej časti sme obsadili tretie miesto. Verím, že v play­‑off sa dostaneme čo najďalej. V 1. kole bude naším súperom Svit. Určite to nebude jednoduché, ale cez tohto súpera chceme postúpiť. Prievidza je v pozícii obhajcu, takže verím, že sa do finále prebojujeme.“

Úspech v reprezentácii

Mário Ihring sa minulý rok podieľal na postupe reprezentácie do 18 rokov do A­‑divízie. V béčku si Slovensko vybojovalo tretie miesto a vytúžený postup. Spolu so Slovenskom si postup vybojovala Čierna Hora a Ukrajina.

Mário sa dostal do All Stars ME. „V základnej skupine sme prehrali iba jeden zápas s Ukrajinou 61:78. Vo štvrťfinále sme si poradili s Estónskom 71:67. V semifinále sme však nestačili na najväčšieho favorita, Čiernu Horu, s ktorou sme prehrali 72:87.

V poslednom zápase sme však uspeli s Maďarskom, ktoré sme zdolali o jeden bod 63:62. Bolo to vydarené podujatie, chcem sa postupnými krokmi prebojovať až do výberu mužov,“ uzavrel Mário Ihring.

Mário Ihring

narodený: 13. 6. 1998 v Handlovej
klub: BC Prievidza
post: rozohrávač
Najväčšie úspechy: 3. miesto na ME do 18 rokov B- divízie v roku 2016, postup do A­‑divízie, dostal sa do All Stars ME, reprezentoval Slovensko aj v kategórii U 16.

Juraj Valko, foto: SITA, Milina Strihovská

Tento článok je súčasťou športového týždenníka ŠPORT žurnál 11

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…