Domov TENIS ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktorom sa nestratili ani slovenské hráčky. Naše farby mali zastúpenie ako vo finále štvorhry, tak aj vo finále dvojhry. Dvojnásobnú účasť vo finálových dueloch premenili na jeden triumf.

Dobrý turnaj, ale bez čerešničky

Nasadená dvojka Anna Karolína Schmiedlová potvrdila rebríčkové postavenie (WTA 107.) i nasadenie v trnavskom turnaji a postúpila do finále, keď si v prvých dvoch kolách suverénne poradila so svojimi súperkami.

Preverila ju až ďalšia Slovenka v pavúku Rebecca Šramková. Schmiedlová si však víťazstvo v troch setoch postrážila a keď v semifinále zdolala aj svetovú juniorskú jednotku Češku Luciu Havlíčkovú, zdalo sa, že by turnaj mohol mať slovenskú víťazku.

Schmiedlová však vo finále nestačila na osmičku turnaja Nemku Evu Lysovú, ktorej podľahla po troch setoch 2:6, 6:4, 2:6. Zverenka trénera Ladislava Simona nevyužila šancu na zisk 13. singlového titulu zo ženského okruhu ITF.

V roku 2014 vyhrala v Trnave antukový turnaj EMPIRE Slovak Open po finálovom triumfe nad Češkou Barborou Strýcovou. „Bol to pre mňa dobrý turnaj, oveľa lepši, ako som čakala na začiatku. Súperka dnes hrala dobre.

Napriek prehre som spokojná s tým, že som postúpila až do finále. Je to pre mňa úspech. Na konci sezóny mi už trochu chýbajú sily, navyše v Trnave som odohrala štyri ťažšie zápasy,“ uviedla Schmiedlová.

Lysová mala zo zisku titulu veľkú radosť: „Ani to neviem opísať slovami, cítim veľké emócie. Začiatok zápasu mi nevyšiel, prehrávala som 0:2, no potom som začala hrať agresívne, čo bol kľúč k úspechu.

V Trnave som prežila skvelý týždeň, som veľmi spokojná s mojou hrou,“ uviedla 156. hráčka sveta.

Štvrtý titul pre Šramkovú

Schmiedlová tak nenadviazala na krajanku Rebeccu Šramková, ktorá deň predtým triumfovala vo finále štvorhry.

Spolu s Ruskou Sofiou Lansereovou zvíťazili vo vyrovnanom zápase nad taiwanským párom Pei­‑Chi Lee, Fang­‑Hsien Wu 4:6, 6:2 a 11:9. Pre Šramkovú je to štvrtý deblový titul na ženskom okruhu ITF, prvý od roku 2019.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V nominácii aj mladučký talent

Pätica slovenských tenistiek Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Rebecca Šramková…