Domov HOKEJ Jágr opäť priviedol Kladno do extraligy

Jágr opäť priviedol Kladno do extraligy

Jaromír Jágr opäť priviedol hokejistov Kladna do českej extraligy a podľa vlastných slov stále neuvažuje nad koncom kariéry. Štyridsaťdeväťročného útočníka neodrádzajú ani funkcio­nárske povinnosti, keď súčasne pôsobí aj ako majiteľ klubu.

Jágr priznal, že okrem lásky k hokeju ho drží v hre aj pocit zodpovednosti. „Ťažko sa o tom hovorí, neviem, či vôbec niekto dokáže pochopiť moju úlohu. Ja ani nechcem byť v takejto pozícii, ale nemám na výber. Kým bude môj otec dýchať a vnímať, tak klub beriem ako moju zodpovednosť.

On to držal dvadsať rokov a ako synovi by mi bolo trápne, ak by som to opustil. Preto stále hrám, ak by som skončil, odídu partneri a klub by možno zanikol. Ľudia to nechápu, ale mne je to jedno, súdiť ma bude iba Boh,“ povedal Jágr v rozhovore pre iDnes.cz.

Po úspešnej sezóne čaká hráčov Kladna oddych, no na Jágra teraz čaká dôležitá úloha: „Práve teraz všetko začína. Už rozmýšľam, čo bude ďalej. Mať na starosti viacero vecí, naozaj nie je jednoduché. Chcem postaviť čo najlepší tím s cieľom udržať sa v extralige.“ Hoci to vyzerá, že nemá limity, aj na ňom sa podpisuje vek. Ani on nemladne a je pre neho čoraz zložitejšie konkurovať mladším hráčom:

„Bol som zvyknutý, že ak chcem dať gól, tak ho dám. Ľudia to pritom očakávajú, a to je asi najhorší pocit, keď si ľudia myslia, že môžem, ale ja viem, že nemôžem. A nemôžem im to povedať, iba viem, že spravím maximum, aby som pomohol klubu.“

red, TASR, foto:FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…