Domov AUTO - MOTO Jakeš prišiel o Dakar

Jakeš prišiel o Dakar

Tohtoročné púštne motoristické dobrodružstvo Rely Dakar 2021 je bez slovenského motocyklistu Ivana Jakeša. Po prílete do Saudskej Arábie sa totiž podrobil testu na koronavírus s pozitívnym výsledkom, takže trinásty štart na tomto podujatí si tento rok nepripíše.

Rely Dakar 2021 začala v sobotu 2. januára 11-kilometrovým prológom v Džidde, o deň neskôr bola na programe prvá etapa Džidda – Bisha dlhá 622 km s 277 km rýchlostných skúšok.

Ešte pred štartom podujatia sa všetci pretekári museli podrobiť testom na koronavírus. Bohužiaľ, ten Jakešov vyšiel pozitívny.

„Žiaľ, aj druhý kontrolný test vyšiel pozitívny. To znamená, že na Dakare štartovať nebudem,“ napísal Jakeš na sociálnej sieti. Maximom skúseného už 47-ročného jazdca tak zatiaľ zostáva 4. priečka z roku 2013.

Na štarte Dakaru 2021 sa tak objavili medzi motocyklistami traja Slováci. Najskúsenejším spomedzi nich je 38-ročný Štefan Svitko, pre ktorého je to už dvanásta Rely Dakar. Okrem neho štartuje v Saudskej Arábii aj Martin Benko a Erik Vlčák.

Okrem nich štartoval na Dakare aj slovenský navigátor Marek Sýkora, ktorý bol súčasťou českého tímu Offroadsport. Dvojica
Zapletal­ ‑ Sýkora však pre technické problémy skončila už v piatej etape. Rely Dakar vyvrcholí 15. januára tam, kde začiatkom roka začala – v meste Džidda

red, SITA, foto: FB   • Ivan Jakeš: Mojím cieľom je Rely Dakar vyhrať!

    Ivan Jakeš je slovenský motocyklový pretekár. V detstve sa venoval cyklotrialu, v 15. roko…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Hamilton s Verstappenom sa v Monze odstavili

Austrálčan Daniel Ricciardo triumfoval na Veľkej cene Talianska, 14. pretekoch seriálu F1.…