Domov BASKETBAL James prekonal historický rekord Abdula­‑Jabbara

James prekonal historický rekord Abdula­‑Jabbara

Minulý víkend sa v najlepšej basketbalovej lige na svete opäť prepisovali historické tabuľky. Postarala sa o to jedna z najväčších hviezd súčasnej NBA. Hráč Los Angeles Lakers LeBron James sa stal historicky najlepším strelcom súťaže, keď prekonal doterajšieho kráľa Kareema Abdula­‑Jabbara.

Hviezdny LeBron James pricestoval so svojím tímom na horúcu palubovku Chase Center, ktorá je domovským stánkom Golden State Warriors.

Tí po zisku troch titulov v rokoch 2015-2018 sa v posledných dvoch sezónach trápili, no v tejto opäť nachádzajú svoju niekdajšiu formu. Je to spôsobené najmä famóznymi streleckými výkonmi rozohrávača Stepha Curryho.

„Bojovníci“ sú aktuálne druhým najúspešnejším tímom NBA. Naopak Lakers sa v tejto sezóne trápia a dokonca majú negatívnu štatistiku, keď z 58 zápasov vyhrali len 27.

Stále však platí, že v službách Lakers pôsobí dnes už ikona NBA a hráč, ktorý sa zapíše do mnohých štatistík súťaže ako najlepší. Hoci ani jeho double double nepomohlo zlato­‑fialovým k výhre na palubovke Warriors (115:117), Jamesa môže tešiť aspoň pokorenie významného rekordu.

V zápase zaznamenal 26 bodov a v NBA ich tak nazbieral už 44 157 (základná časť + play­‑off), čo je najviac v histórii ligy. Prekonal tým ďalšiu ikonu klubu Kareema Abdula­‑Jabbara.

Ten naďalej drží prvenstvo v počte bodov v základnej časti NBA (38 387). James je v tomto rebríčku na 3. mieste s celkovým počtom nastrieľaných bodov 36 500.

Ešte v tejto sezóne by však mohol prekonať Karla Malona na 2. priečke (36 928), zostáva mu na to ešte 25 zápasov, pričom jeho tohtosezónny bodový priemer je 28,7 bodov na zápas.

ano, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…