Domov INÉ Bojové športy Joshua prišiel o tituly, nestačil na Usyka

Joshua prišiel o tituly, nestačil na Usyka

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk zdolal Anthonyho Joshuu a pripravil ho o tituly majstra sveta superťažkej váhy organizácií WBA, WBO, IBF a IBO. Favorizovaný Brit na futbalovom štadióne Tottenhamu Hotspur v Londýne, kde súboj sledovalo 67 000 fanúšikov, prehral po 12 kolách na body.

Tridsaťjedenročný Joshua vo svojom 26. dueli v profiringu prehral iba druhýkrát, v roku 2019 senzačne podľahol Andymu Ruizovi z USA. O pol roka neskôr si vzal opasky šampióna späť.

O tri roky starší Usyk naopak zostal aj po 19. zápase nezdolaný, iba tretíkrát však boxoval v superťažkej váhe. Predtým nastupoval v ťažkej hmotnostnej kategórii, ktorej kraľoval a v roku 2018 sa mu podarilo získať majstrovské opasky všetkých štyroch veľkých organizácií.

„Súboj prebiehal tak, ako som očakával,“ vyhlásil Usyk. „Boli chvíle, keď ma Anthony tlačil, ale nebolo to nič extra. Nemal som za cieľ ho knokautovať. Od januára som tvrdo drel pre tento duel, trvalo to pol roka a dlho som nevidel rodinu. Teraz pôjdem šťastný domov a budem opäť s ňou,“ citovala Ukrajinca agentúra AP.

Joshua má v zmluve zakotvené právo na odvetu, pokiaľ ju bude chcieť. Zatiaľ tak môže zabudnúť na očakávaný duel s krajanom Tysonom Furym, ktorý je držiteľom opasku organizácie WBC. Fury najskôr musí bojovať s Deontayom Wilderom, stretnúť by sa mali 9. okóbra.

red, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …