Domov TENIS Klein zvíťazil na challengeri v Alicante

Klein zvíťazil na challengeri v Alicante

Slovenský tenista Lukáš Klein sa stal víťazom challengerového turnaja v španielskom Alicante. Vo finále podujatia na tvrdom povrchu zvíťazil ako nasadená osmička nad nenasadeným Nickom Hardtom z Dominikánskej republiky 6:3, 6:4. Zverenec trénera Petra Vlka sa zásluhou tohto úspechu v pondelok premiérovo ocitol medzi 200 najlepšími hráčmi v rebríčku ATP, figuruje na 180. mieste.

Klein prechádzal turnajovým „pavúkom“ suverénnym spôsobom, jediný set stratil v druhom kole s Belgičanom Michaelom Geertsom. „V Alicante sa mi hralo veľmi fajn.

Postupne som sa na turnaji zlepšoval, najviac som sa potrápil v druhom kole. Súper hral nepríjemne, no našťastie sa mi to podarilo zvládnuť. Celý týždeň som dobre servoval, podmienky všeobecne vyhovovali mojej hre.

Snažil som sa hrať aktívne a pretlačiť súperov, čo mi dobre fungovalo,“ uviedol Klein pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Vo finále prehrával v druhom sete 1:4, no piatimi hrami v sérii dokázal vývoj otočiť vo svoj prospech. „Súper sa v druhom dejstve zlepšil a začal hrať aktívnejšie. Ja som spravil zopár zbytočných chýb.

Za nepriaznivého stavu som sa snažil vrátiť späť k svojej hre a menej sa ponáhľať. Výmeny som si lepšie pripravil, tlak som si vypracovával postupne. Vďaka tomu sa mi to podarilo otočiť.“

Pre Kleina je to už druhé turnajové víťazstvo v sezóne, vďaka ktorému sa výrazne posunie aj v rebríčku. „Z titulu sa teším, ale na rebríček sa veľmi nepozerám. Pokúsim sa ďalej postupne posúvať a uvidíme, ako to pôjde,“ dodal 24-ročný hráč NTC.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…