Domov FUTBAL Koronavírus vo Fortuna lige

Koronavírus vo Fortuna lige

Koronavírus sa dostal už aj do slovenskej futbalovej Fortuna ligy. Pozitívny test na ochorenie COVID-19 mal jeden z futbalistom majstrovského ŠK Slovan Bratislava, ktorý nastúpil aj v sobotňajšom ligovom súboji na pôde Zlatých Moraviec. Hráči Zlatých Moraviec tak ostávajú v karanténe.

Slovan Bratislava by mal už v stredu večer nastúpiť na Faerských ostrovoch na súboj prvého kvalifikačného kola Ligy majstrov 2020/2021 proti miestnemu KÍ Klaksvík.

Všetci negatívne testovaní hráči Slovane v pondelok odcestovali do dejiska spomenuté stredajšieho duelu, vo výprave bratislavského klubu chýbali legionári Dávid Holman, Moha a slovenský stredopoliar Vladimír Weiss.

Z tejto trojice do sobotňajšieho duelu v Zlatých Moravciach zasiahol iba Weiss. Neskôr sa potvrdilo, že práve on je pozitívne testovaným na COVID-19.

Fortunaligisti si na pohár počkajú

Slovenský futbalový zväz (SFZ) preventívne odložil na neurčito tohtotýždňové súboje tímov FL v domácom pohári. Zvyšné stretnutia sa odohrajú podľa rozpisu.

„SFZ chce týmto krokom predísť prípadnému šíreniu koronavírusu vo fortunaligových tímoch, najmä tých, ktoré hrajú v európskych pohárových súťažiach a zároveň aj v regionálnych kluboch.

SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a naďalej sa bude nimi riadiť.

SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne reagovať z pozície strešného orgánu slovenského futbalu,“ uvádza sa na oficiálnom webe SFZ.

V utorok mal MFK Ružomberok hrať na pôde Lipian a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v Dunajskej Lužnej. V stredu do hry mali vstúpiť ďalší ligisti.

ŠKF Sereď mal hrať v Gbelanoch, FK Senica v Kalinkove, Spartak Trnava v Malženiciach, MFK Zemplín Michalovce v Kalši, AS Trenčín v Myjave, MŠK Žilina v Námestove, FC DAC 1904 Dunajská Streda v Piešťanoch, FC Vion Zlaté Moravce-Vráble v Podkoniciach a FC Nitra vo Zvolene.

Súboj majstrovského Slovana Bratislava pre povinnosti v pohárovej Európe predbežne naplánovali na 2. septembra.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …