Domov HOKEJ Kraken slávil prvý domáci triumf

Kraken slávil prvý domáci triumf

Stopiaty ročník najlepšej hokejovej ligy na svete je prelomovým pre Seattle, kde od tejto sezóny začal medzi elitou pôsobiť team Kraken. Minulý týždeň sa tento nováčik tešil z premiérového víťazstva v NHL pred vlastnými fanúšikmi.

Nováčik Seattle Kraken vstúpil do svojej prvej sezóny v NHL tesnou prehrou na ľade Las Vegas Knights (3:4). Už vo svojom druhom vystúpení sa tešil zo svojho prvého víťazného zápisu, a to na ľade Nashvillu (4:3).

Päťzápasovú sériu na ihriskách súperov ukončil tromi prehrami, na ktoré naviazal aj v prvom vystúpení pred vlastnými fanúšikmi. Vancouveru Canucks podľahol 2:4.

Už v nasledujúcom zápase vo svojej Climate Pledge Aréne sa tešil z prvého domáceho víťazstva v profilige. Trápiaci sa Montreal zdolal presvedčivo 5:1.

Dvomi gólmi pomohol k triumfu útočník Brandon Tanev, brankára Philippa Grubauera prekonal z 24 striel len Mike Hoffman. Kraken ukončil sériu štyroch prehier a slávil druhé víťazstvo v sezóne.

„Mali sme dobrý vstup do stretnutia, čo vám v domácom prostredí vždy pomôže a nabudí publikum. Boli sme schopní odohrať kvalitnú prvú tretinu, vytvorili si náskok a na ňom budovali ďalej,“ povedal tréner Seattlu Dave Hakstol.

Pred stretnutím odhalili v Climate Pledge Arene majstrovský banner klubu Seattle Metropolitans, ktorý pôsobil medzi elitou v rokoch 1915 až 1924 a v roku 1917 získal Stanleyho pohár.

ano, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…