Domov FUTBAL Kucka si otvoril gólový účet

Kucka si otvoril gólový účet

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zaznamenal svoj premiérový gól v anglickej lige a prispel ním k triumfu Watfordu v dueli 9. kola na ihrisku Evertonu 5:2. Kucka v 78. minúte vyrovnal na 2:2 a jeho tím pridal ďalšie tri góly. Hetrik zaznamenal Joshua King.

Juraj Kucka prišiel do Watfordu pred touto sezónou z talianskej Serie A, kde obliekal dres Parmy. Po peripetiách so zraneniami si pomaly buduje pozíciu pevnej súčasti zostavy trénera Ranieriho.

Vo svojom ôsmom vystúpení v drese Watfordu si pripísal aj svoj premiérový gól v najvyššej anglickej súťaži. Kucka sa presadil hlavou po rohovom kope a naštartoval obrat v skóre, keďže už o minútu neskôr nórsky útočník King zvýšil na 3:2 pre Watford.

Ten ešte pridal ďalšie dva zásahy a po troch zápasoch opäť bodoval v lige naplno. Bol to prvý triumf mužstva pod vedením kouča Claudia Ranieriho.

Skúsený Talian nahradil začiatkom októbra Španiela Xisca Muňoza, ktorý na lavičke Watfordu vydržal len sedem kôl a stal sa prvým prepusteným trénerom v tejto sezóne Premier League.

Ranieri pôsobil dva roky v Sampdorii Janov, kde skončil v lete. V Anglicku dosiahol senzačný úspech v roku 2016, keď doviedol k titulu Leicester City.

Podobný zázrak by radi videli aj vo Watforde, ktorý sa do Premier League vrátil po ročnej prestávke. Tímu šesťdesiatdeväťročného kouča patrí aktuálne 14. priečka so ziskom 10. bodov.