Domov FUTBAL Kuzminová dodržala sľub Michalovciam

Kuzminová dodržala sľub Michalovciam

Trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová absolvovala svoju premiéru v pozícii diváčky futbalového zápasu. Splnila tak sľub, ktorý Michalovciam dala pred rokom.

Dalo by sa povedať, že z Kuzminovej sa pomaly stáva fanúšik michalovského športu, keďže išlo už o jej druhú účasť na športovej akcii na Zemplíne. „Je to presne rok, čo som bola v Michalovciach na vyhlásení Najlepšieho športovca mesta.

Dala som sľub, že o rok sa vrátim a dodržala som to aj napriek ťažkej situácii, ktorá je nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Svojou prítomnosťou na futbalovom zápase som chcela povzbudiť športovcov, ktorí naďalej športujú a to nielen v domácich ligách, ale aj vo svete.“

Svoju divácku premiéru si Kuzminová užila: „Počas aktívnej športovej kariéry som sa nedostala na futbalové zápasy. Futbal som však už odmalička mala ako svoju „srdcovku,“ lebo naša trénerka v Rusku nám hneď na začiatku rozcvičky dala loptu a s ňou sme sa rozcvičili. Futbal som hrávala aj s chlapcami na lúke a verte, že som bola agresívna hráčka,“ prezradila so smiechom.

V Michalovciach mala však Nasťa aj jednu príjemnú povinnosť. Pred duelom so Sereďou odovzdala domácemu kapitánovi Igorovi Žofčákovi cenu pre najlepšieho hráča MFK v zimnej časti, o ktorej rozhodli hlasujúci fanúšikovia.

„Je to športovec s veľkým Š. Zvažoval ukončenie kariéry, no stále je aktívny športovec. Poďakovala som sa mu za to, že naďalej pôsobí vo futbale a odovzdáva skúsenosti mladším,“ povedala bývalá úspešná biatlonistka.

red, TASR, foto: FB/MFK MichalovceNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Istanbul môže prísť o finále LM

Konanie finále futbalovej Ligy majstrov 2020/21 v Istanbule je ohrozené. Anglicko totiž pr…