Domov BASKETBAL Lakers na počesť Bryanta vyradia jeho čísla

Lakers na počesť Bryanta vyradia jeho čísla

18. 12. 2017 tím NBA Los Angeles Lakers vyradí na počesť basketbalovej legendy Kobeho Bryanta dve čísla, ktoré nosil na chrbte počas jeho hviezdnej kariéry.

Celú kariéru zasvätil Lakers

Kobe Bryant sa do NBA dostal vďaka draftu v roku 1996. Vybral si ho tím Charlotte Hornets, no ich dres si neobliekol, keďže bol vymenený do tímu Lakers za Vlada Divaca. Už jeho prvá sezóna bola veľmi úspešná.

Stal sa najmladším hráčom, ktorý vstúpil do ligy a tiež najmladším hráčom, ktorý sa hneď v prvej sezóne dostal do základnej päťky tímu. Hneď v druhej sezóne NBA sa dostal do hviezdneho tímu All-Stars game.

Práve jeho spolupráci so spoluhráčom O´Nealom sa pripisujú tituly, ktoré klub získal v rokoch 2000-2002. V roku 2006 Bryant odohral svoj najlepší zápas kariéry.

Proti tímu Toronto Raptors sa mu podarilo nastrieľať neuveriteľných 81 bodov, čo je celkovo druhý najvyšší počet nastrieľaných bodov v jednom zápase.

Koniec hviezdnej kariéry ohlásil v apríli minulého roka. Okrem piatich titulov NBA získal dvakrát aj najcennejší kov z olympijských hier v rokoch 2008 a 2012.

Čísla, ktoré mu priniesli šťastie

Počas slávnostného aktu, ktorý sa bude konať 18. decembra 2017 po zápase s Golden State Warriors vyradí jeho klub čísla 8 a 24. Práve to sú čísla, ktoré na chrbte nosila táto basketbalová legenda.

V rokoch 1996 -2006 nosil Bryant dres s číslom 8. V roku 2006 svoje číslo vymenil za hviezdu 24-ku a až do konca kariéry ho nezmenil. Bryant sa tak v decembri stane 10. hráčom, ktorý bude klubom Lakers odmenený v podobe vyradenia jeho čísla.

Po prvý raz v histórii sa však stane to, že klub vyradí naraz dve čísla. Bryantove dresy sa budú vynímať vedľa dresov legiend tímu Lakers a stane sa tak legendou, ktorou však už dnes vďaka jeho výkonom oprávnene je.

Niet sa čo čudovať, že klub je na svojho bývalého hráča hrdý. Veď jeho dres obliekal celú kariéru a odohral zaň neuveriteľných 1 556 zápasov, počas ktorých nastrieľal 33 643 bodov.

Pre samotnú legendu to bude veľká česť, že klub Lakers podstúpil tento krok. Ako sám povedal, vždy o tom sníval, no nikdy neveril, že sa to niekedy stane skutočnosťou.

puma, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí basketbalisti majú nového trénera

Novým trénerom slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie sa stal 56-ročný Chorvát Ara…