Domov INÉ TALENTY Lea Klimentová: Talent zdedila po slávnom dedkovi

Lea Klimentová: Talent zdedila po slávnom dedkovi

Lea Klimentová, bratislavská rodáčka je výbornou a veľmi nádejnou mladou golfistkou. Hoci má iba 17 rokov už je viacnásobnou majsterkou Slovenska medzi žiačkami, kadetkami a takisto je oporou slovenskej reprezentácie žien, v ktorej pôsobí už od dvanástich rokov.   

Má veľmi blízky vzťah k hokeju, lebo jej dedko bol Vladimír Dzurilla, legendárny brankár a najlepší hokejista Slovenska 20. storočia.

„Golf som začala hrať v troch rokoch akonáhle sa otvorilo ihrisko Gray Bear Tále na strednom Slovensku. Prvých turnajov som sa zúčastnila v roku 2007.

Keď som dovŕšila 12 rokov, tak odvtedy reprezentujem Slovensko na majstrovstvách Európy, trikrát som hrala LADIES European Tour. Najprv to bolo na Táloch a potom dvakrát v Česku.

A raz sa mi ako amatérskej hráčke zo Slovenska podarilo prejsť katom do finálového kola,“ rozhovorila sa sympatická Lea.

Čaká ju náročná sezóna

V novej sezóne má bohatý program, bude štartovať aj na prestížnom turnaji Annika Sörenstam. „Čakajú ma majstrovstvá Európy buď v súťaži dievčat, alebo žien, to ešte rozhodne federácia, na ktoré ma nominuje.

Takisto mám možnosť dostať divokú kartu na LADIES European Tour v Českej republike. Je to pre mňa výzva, lebo som tam štartovala v predchádzajúcich dvoch rokoch.

Budem hrať veľa rôznych medzinárodných majstrovstiev, napríklad o týždeň ma čakajú slovinské majstrovstvá žien, v Nemecku to budú juniorské do 18 rokov, kde chodia každý rok skauti z amerických univerzít.

Budem hrať turnaj Annika Sörenstam, ktorá bola bývalou svetovou jednotkou. Turnaj je na pozvánky a hrá tam 40 najlepších európskych dievčat do 18 rokov. Odohrám ešte aj klasické turnaje, ako sú majstrovstvá Slovenska na jamky.“

Chce využiť šancu

Pred rokom bola olympiáda v Riu, kde sa golf vrátil do jej programu. „Tieto OH nemám vytýčené ako hlavný cieľ, je to však pre mňa veľká motivácia, keďže v Riu Slovensko v golfe nemalo žiadneho zástupcu.

Bolo by krásne sa prebojovať do Tokia, uvidíme čo prinesie budúcnosť. Rozhodne by nebolo správne, keby som uvažovala tak, že nemám šancu sa tam dostať.

Priznám sa neviem aké sú kritériá, ale pokiaľ sa naskytne možnosť, tak o OH v Tokiu veľmi zabojujem,“ zdôraznila Lea Klimentová.

Možno pôjdem do USA

Keď sa povie golf, tak sa hovorí o veľkých peniazoch. Mohlo by mať Slovensko profesionálnu golfistku? „Ťažko sa mi na túto otázku odpovedá. Momentálne som na takej hranici, kedy je potrebné sa rozhodnúť akou cestou sa ďalej vydám.

Určite chcem študovať na vysokej škole a až potom sa rozhodnem. Mám možnosť ísť študovať do USA na golfové štipendium, zvažujem túto možnosť,“ uzavrela Lea Klimentová.

Milan Valko, foto: SITA

Tento článok je súčasťou športového týždenníka ŠPORT žurnál č. 16, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

Ak sa Vám týždenník ŠPORT žurnál páči a chcete nám pomôcť ho rozvíjať, objednajte si predplatné:

Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii TALENTY
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bude bojovať o účasť na Olympijských hrách

Na nedávnych Svetových hrách v poľskom Wroclawe vybojovala pre Slovensko bronzovú medailu …