Domov BASKETBAL LeBron James dosiahol ako prvý historický míľnik

LeBron James dosiahol ako prvý historický míľnik

Hviezda basketbalového Los Angeles Lakers LeBron James dosiahol v noci na pondelok historický míľnik ako nikto predtým. Hrajúca legenda basketbalovej NBA ako prvý hráč v histórii najlepšej basketbalovej ligy na svete dosiahol päťciferné čísla v troch štatistických ukazovateľoch.

Historický zápis sa zrodil v zápase Phoenixu Suns proti LA Lakers, v ktorom si Suns presvedčivým víťazstvom 140:111 upevnili si post lídra súťaže. Devin Booker prispel k triumfu domácich 30 bodmi, Deandre Ayton pridal k 23 bodom 16 doskokov.

Hosťom nepomohlo ani 31 bodov LeBrona Jamesa, ktorý však dosiahol v tomto zápase métu 10 000 asistencií v kariére.

Stal sa tak prvým hráčom v histórii NBA, ktorý má na konte aspoň 30 000 bodov, 10 000 doskokov a 10 000 asistencií. „Vždy keď príde takáto chvíľa, okamžite si spomeniem na moje začiatky v Akrone.

Moje sny o tom, aby som bol v tejto lige na najvyšších priečkach teraz korešpondujú aj so štatistikami. Vždy som sa snažil hrať tak, aby som skóroval, prihrával i doskakoval. Som rád, že čísla to ukazujú,“ povedal LeBron James.

Hráči Suns proti šampiónom súťaže z roku 2020 dominovali od úvodu a už v prvom polčase dali 79 bodov, čo je ich rekord v prebiehajúcom ročníku. Tréner Monty Williams napriek tomu po stretnutí vyzdvihol Jamesa, ktorý je v 37 rokoch ťahúňom Lakers.

„Vôbec nevyzerá na to, že mu ide na štyridsiatku. Vyzerá ako LeBron James. Mám pocit, že nestarne,“ pochválil hráča súpera domáci tréner.

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…