Domov BASKETBAL Levice urobili v Málage skvelú reklamu, v Európe pokračujú

Levice urobili v Málage skvelú reklamu, v Európe pokračujú

Levickí Patrioti sa ako úradujúci majstri Slovenska predstavili uplynulý týždeň v španielskej Málage v rámci kvalifikačného turnaja Ligy majstrov. Systém bol nekompromisný. Zo šestice účastníkov sa len jeden mohol prebojovať do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Padol fínsky majster i maďarský vicemajster

Slovenský zástupca sa predstavil už v štrťfinále, kde bol jeho súperom maďarský vicemajster Egis Körmend.

Po kvalitnom výkone si Patrioti pripísali cenné víťazstvo 79:70 a postúpili do semifinále, kde ich už čakal fínsky šampión Karhu Kauhajoki.

Ani tento súper nebol pre Levičanov veľkou prekážkou a už od začiatku stretnutia si išli jasne za finálovou miestenkou. Fínov napokon zdolali vysoko 81:57.

„Sú to neskutočné pocity. Neuveriteľné odmakané, extrémna energia a bojovnosť z našej strany. Donieslo nám to zaslúžene ovocie,“ tešil sa zo skvelého úspechu tréner Patriotov Michal Madzin.

Vo finále sa nevzdali

Vo finále sa Leviciam do cesty postavil tím zvučného mena. Pre drvivú väčšinu družstva, vrátane realizačného tímu, to bol vrchol ich doterajšieho účinkovania pod basketbalovými košmi.

Odmena za dve víťazstvá, ktorými vzrástol kredit slovenského basketbalu. Domáca Unicaja Málaga bola jednoznačným favoritom finále a túto rolu od začiatku potvrdzovala.

Do šatní sa išlo za stavu 52:36 v prospech domácich. Patrioti sa však nevzdávali a hoci takmer po celý druhý polčas strácali na súpera vyše 20 bodov, v závere sa im podarilo znížiť aj na 15.

„Vidím to tak, že sme 40 minút odmakali, dreli a všetci, ktorí boli na ihrisku urobili maximum, čo sa týka nasadenia a chcenia urobiť všetko pre dobrý výsledok.

Celkový prejav bol určite niečo, čo je trochu mimo toho, s čím sa dennodenne stretávame. Je to level najlepšej európskej ligy, museli sme tomu čeliť,“ uviedol Madzin.

V Európe nekončia

Účinkovanie v európskych klubových súťažiach sa pre aktuálneho šampióna Niké Slovenskej basketbalovej ligy nekončí.

Od októbra ho čakajú súboje v D­‑skupine Európskeho pohára FIBA (FIBA Europe Cup). Patrioti postupne narazia na bulharský Balkan Botevgrad, cyperský Keravnos Strovolou a českú Opavu.

Úvodné stretnutie je predbežne na programe 12. októbra, Levice by doma mali privítať Botevgrad.

ano, TASR, foto: FIBA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…